„Cokoliv víc bude nad plán, ale o to šesté místo se porveme,“ slibuje protivníkům jednatel klubu Petr Dědek o ambicích nováčka. Pod Krkonošemi byli teď zvyklí tři sezony po sobě takřka jen na vítězství, ale první liga to už bude jiná káva. „Není ani takový rozdíl mezi extraligou a první ligou, jako je rozdíl mezi první a druhou ligou,“ rozebíral přechod do vyšší soutěže trenér mužstva Vladimír Jeřábek.

„Sestavili jsme kvalitní mužstvo, angažovali zkušeného trenéra a s příchodem sportovního ředitele bych řekl, že jsme tým dostali na nějakou úroveň. Proto si nemyslím, že bychom měli v první lize prohrávat,“ uvedl Dědek, jenž do vrchlabského hokeje vstoupil na valné hromadě TJ před třemi roky s vizí vybudovat profesionální klub s cílem hrát do pěti let druhou nejvyšší českou soutěž. „V první lize bychom se teď rádi zabydleli,“ přeje si Petr Dědek do budoucna. Nastartovat novou éru krkonošského klubu má ve Vrchlabí nový tým.

Ten však finální podobu dostal teprve před několika dny. „Týmem prošlo hodně hráčů, protože jsme potřebovali zjistit, kteří hráči do mužstva zapadnou, budou chtít hrát za Vrchlabí a pro nás nebudou příliš „drazí“. Přece jen jsou naše finanční možnosti omezené,“ vysvětlil manažer Aleš Kmoníček kolotoč hráčů běhemletní přípravy.

Druhým důvodem, proč Vrchlabští otáleli s uzavřením kádru, bylo navázání spolupráce s Libercem, odkud pod Krkonoše přišlo několik hráčů. „Museli jsme počkat, než Liberec utvoří kádr. Nicméně věřím, že ti hráči, kteří dorazili, nám pomohou a svým výkonem si řeknou o to, aby se znovu do kádru Bílých Tygrů dostali,“ dodal Kmoníček.