Nebylo odehráno ještě ani deset minut a na ukazateli gólů u nováčka již svítila dvojka. „Domácí jsme zaskočili. Dali jsme dva rychlé góly po pěkných akcí. Kluci splnili přesně to, co jsme si řekli, že na gólmana platí,“ nemohl trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek přát lepší vstup do zápasu.
 
První branku krkonošského týmu vstřelil Kříž, který před Stejskalem zamíchal s pukem a pohodlně kotouč zasunul za jeho záda. Na dvoubrankový náskok zvýšil Valko, který si po rozebrání domácí obrany vybruslil před Stejskala a bekhendem zavěsil. Vzápětí se sice Polanskému v přesilovce podařilo dát kontaktní branku. „Až moc jsme se uvolnili, udělali jsme zbytečný faul a Kadaň toho využila,“ poznamenal k chvilkovému výpadku Jeřábek. Jak se však ukázalo, byla to jediná domácí radostí v utkání.
 
„Ve druhé třetině jsme moc šancí neměli, i když jsme hráli přesilovku 5 na 3 a v poslední minutě nedal samostatný nájezd Horčička. Podržel nás Pavel Falta,“ popsal trenér Jeřábek prostřední část hry, ve které si střelci vybrali oddechový čas.Uklidnění do vrchlabských řad přinesla tak až ve 48. minutě učebnicová akce dva na jednoho se zakončením Vantucha. Definitivní pečeť na vrchlabské vítězství pak narazil nepříliš složitou střelou útočník Pajič.