„Zápas byl pro nás dost nešťastný. Na začátku jsme se dostali do tlaku, ale gól z toho prostě nedáme,“ řekl kouč Třebíče Josef Horešovský. To, že v první třetině byli domácí lepší přiznal i trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek. „Zcela jednoznačně. Byl to hodně důležitý moment zápasu, že jsme nedostali gól. Z naší strany tam byly vynucené fauly, po kterých jsme hráli oslabení. Doslova jsme to udrželi zuby nehty,“ uvedl.


Jenomže poté, co hokejisté Vrchlabí na Vysočině přečkali svou klinickou smrt, udeřili – 18. minuta Tvrdek – 0:1. „Byla to pro nás rána jako pro boxera, který dobře boxuje a najednou dostane pecku do hlavy,“ poznamenal domácí trenér Horešovský. „Úsilí vyrovnat v utkání z naší strany bylo, bohužel však nebylo zakončeno sladkou odměnou,“ dodal. „Třebíč měla o něco víc šancí, avšak nakonec se ukázalo, že celý zápas rozhodla jedina branka z první třetiny,“ konstatoval Vladimír Jeřábek.


Výborný výkon v dresu Vrchlabí podal opět brankář Petr Ševčík. „Jsme rádi, že se nám rozchytal, protože teď přicházíme o Pavla Faltu,“ poznamenal vrchlabský kouč. Zkušený 32letý gólman odchází dělat dvojku do Liberce, kde se zranil Fikrt. „Petr Ševčík se své šanci chytil a pro nás je to jedině dobře, protože děláme body,“ pochválil mladíka, jenž dvakrát po sobě neinkasoval.


Zítra Vrchlabí hraje doma se Šumperkem a půjde o poslední utkání základní části s týmem z Východní skupiny.