„Musíme hrát jako vprvních dvou zápasech. Nastoupit do toho, obětovat se, makat až do konce,“ sdělil vrozhovoru pro náš Deník bek horalů JIŘÍ MATĚJÍČEK.

Do Vrchlabí jste odjížděli svedením 2:0. Nemysleli jste si, že už máte vyhráno?

Určitě ne. Věděli jsme, že Jihlava bude doma úplně jiné mužstvo a bohužel také se to potvrdilo.

Kpodcenění soupeře zvaší strany nedošlo?

Ne, ne, ne. Opodcenění mluvit vůbec nemůžeme. Prostě Jihlava začala hrát jednoduše a my jsme udělali pár chyb, které nás stály zbytečné góly. Vprvním zápase jsme se ztoho už nedokázali zvednout.

Autkání pro vás nakonec skončilo vysokou prohrou 2:7…

Prostě nám to nešlo. Když to bylo 5:0, tak jsme se už pomalu začali připravovat na další den. Velké problémy nám dělala první pětka, ve které se objevil Čachotský. Společně sBakusem a Říhou osobě věděli, výborně bruslili, nahrávali si. Dali nám vlastně přes polovinugólů.

Druhý zápas jste ale Duklu přehrávali, přesto jste opět prohráli.Proč?

Neproměňovali jsme šance a zase nás potkal výpadek na začátku druhé třetiny. Dostali jsme dva góly a když se takové mužstvo, jako je Jihlava, dostane do vedení, je zápas těžké otočit. Začali betonovat, stáli na modré ve čtyřech a my jsme museli nahazovat puky a dojíždět je. Šance byly, ale neproměnili jsme je. Škoda, že se to nepodařilo. Zápas byl rozhodně lepší než ten pondělní.

VJihlavě jste hráli šest třetin a ve čtyřech jste vlastně dostali gól na začátku. To je dost tristní bilance.

Máte pravdu, je to špatné. Staly se tam takové drobné chyby a Jihlava má natolik zkušené mužstvo, že je dokázala potrestat.

Série je vyrovnaná. Začíná se od začátku. Co dnes ve Vrchlabí bude rozhodovat?

Musíme hrát jako vprvních dvou zápasech. Nastoupit do toho, obětovat se a makat až dokonce.

Nezamávají přeci jen svaší psychikou dva poslední prohranézápasy?

Asi nás to trochu skleplo dolů, ale myslím si, že se nic neděje. Je před námi nový zápas a ten rozhodne. Tak nám to řekl itrenér, že jsme celou sezonu hráli na to, abychom pátý zápas hráli doma. Aurčitě nás fanoušci poženou za výhrou.

Porážka znamená konec sezony. Uvědomujete si to?

No samozřejmě. Myslím, že iproto imy budeme to mužstvo, které bude chtít víc vyhrát. Hlavně pro fanoušky, aby ještě pak minimálně viděli doma další dva zápasy.

 

Lepší tým prohrál zápas za pět minut

Sedm inkasovaných branek zúvodního zápasu na Horáckém zimním stadionu hokejisté Vrchlabí ve druhé odvetě hodili zahlavu. Vúterý od začátku hráli disciplinovaně a domácí tým dostali podtlak.

„První třetinu jsme byli jasně lepší, třetí třetinu také. Bohužel na začátku druhé třetiny jsme měli několikaminutový výpadek, který Jihlava potrestala dvěma góly,“ uvedl vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek.

Horalové inkasovali gól po 52vteřinách po individuálním průniku Čachotského a včase 25.06se otáčel Hylák pro puk do branky podruhé. To autor pondělního hattricku Říha usměrnil za jeho záda střílenou přihrávku Martina Krupky. Zpět do hry vrátil Vrchlabí vpolovině zápasu Dušek, který zakončoval nájezd sRýglem proti jedinému obránci. Další branky však hosté, ipřes řadu šancí, nepřidali. „Řehořovi jsme toho góla prostě nebyli schopni dát,“ konstatoval Jeřábek.

Jihlava– Vrchlabí 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Branky a nahrávky: 21.Čachotský (Bakus), 26.Říha (M. Krupka)– 30.Dušek (Rýgl). Rozhodčí: Blecha– Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváků: 3249.Stav série:2:2.

HC Dukla Jihlava: Řehoř– Ficenc, Duben, Staněk, Kašpar, Míka, Ščerban, Martinka– Čachotský, Bakus, Říha– Man, Hanzal, M. Krupka– L. Krupka, Hradecký, Suk– Jonáš, Kopecký, Hrbatý– Piluša. HC Vrchlabí: Hylák– Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vomela, Volek– Gengel, Pajič, Beck– Horčička, Přeučil, Brynecký– Vantuch, Dušek, Špaček– Nevyhoštěný, Rapáč, Jech.