Není tak divu, že si jeden z nejzkušenějších vrchlabských hráčů návrat mezi mantinely pořádně užívá. V sobotním domácím utkání s Havlíčkovým Brodem bylo muže, jehož tvář nyní chrání celoobličejový kryt, plný led. „Zaplaťpánbůh, že jsem si už mohl zahrát a že jsem mohl porazit Havlíčkův Brod,“ radoval se Kubeš, který pod Krkonoše dorazil právě z mužstva Rebelů.

„Jen tam napište, že musí zesílit,“ ozve se najednou z tmavé části chodby na vrchlabském stadionu. „Má slabý nohy a furt padá,“ halekal opodál stojící kustod hostující výpravy, Josef Partl, se kterým se Kubeš bavil těsně před rozhovorem.

Zřejmě naráží na to, že právě na hbitém útočníkovi s nízkým těžištěm se v utkání vyfaulovalo několik hráčů. „Toho pána neposlouchejte,“ začal se Kubeš smát. „Samozřejmě, že mě faulovali. Myslím, že rozhodčí tu laťku posunul trošku výš,“ všiml si domácí forvard. „Ale pro vás,“ skočil mu kustod opět do řeči. „V utkání bylo spoustu zákroků nepotrestaných, ale myslím, že na obě dvě strany. Bylo to v pohodě,“ pokračoval Vladislav Kubeš.
Z hubeného vítězství 1:0 měl velkou radost.

„Super. Myslím, že jsme byli lepší, měli jsme spoustu šancí, ale nedali jsme góly. I když Brod také nehrál špatně, měl tam přesilovku pět na tři a další šance. Ševa úplně super zachytal. Řekl bych, že vyhrál ten šťastnější, ale myslím, že mi jsme tomu šli víc naproti,“ okomentoval utkání, ve kterém se Vrchlabští dostali pod tlak soupeře až v jeho závěrečné pasáži. „Brod už neměl co ztratit. Všechno dal do útoku. My jsme malinko znervózněli, udělali jsme zbytečný chyby v obraně… Ale je to za námi, máme tři body a to je super,“ lebedil si.

„Když se podíváte na tabulku, každý bod je teď zlatý. Nás akorát může mrzet, kolik zápasů jsme promrhali, protože jsme mohli být úplně někde jinde,“ dodal hokejista.

S tréninkem naplno začal Vladislav Kubeš před týdnem, takže ve své fyzičce cítí velké rezervy. „Už mi není dvacet. Když z toho člověk na dva měsíce vypadne, je to znát. Navíc já jsem doma opravdu musel jen dva měsíce ležet. Kvůli oku jsme nemohl nic dělat. Musel jsem být v klidu, kapat si kapky a jíst prášky,“ prozradil jednatřicetiletý útočník. „Ale s každým dalším zápasem to teď bude lepší. Doufám, že ještě týden potrénuju a bude to dobrý,“ prohlásil.

Jeden z tahounů v loňském play off je tak zpět. Nyní pod Krkonošemi už netrpělivě vyhlížejí návrat dalšího. Patrik Beck je na marodce od 17. října! „Patrika chceme mít připraveného na play off. V příštích dvou zápasech asi ještě nenastoupí,“ naznačil trenér horalů Josef Řeháček, že s nejlepším útočníkem minulé sezony počítá až do zápasu v Ústí nad Labem příští středu.