Na domácí straně si toto označení po posledních výkonech jistě zaslouží útočník Vojtěch Kubinčák. Majitel více než osmi set extraligových startů se v dresu Draků dostal do skvělé formy, kterou potvrdil pěti body v utkání na ledě Kobry.

Na straně druhé si o pozornost týden co týden říká svými výkony kapitán Martin Filip, v jehož útočné formaci si navíc odbude premiéru nová posila Jan Hlaváč.

Dvojnásobný mistr světa se k vrchlabskému týmu připojil v posledních dnech a na velké derby se pochopitelně již těší. „Asi by mi bylo jedno, jakým zápasem začnu, ale jsem rád, že to bude proti Trutnovu. Co jsem slyšel, na derby chodí skvělé návštěvy, hraje se ve výborných kulisách a pro hokej je to jen dobře,“ hlásí Deníku borec s 436 starty v NHL.

Že se na ledě potká i s Vojtěchem Kubinčákem, toho si je také vědom. „Odehráli jsme proti sobě hodně extraligových zápasů, ve druhé lize to ale bude premiéra,“ dodal.

Třetí podkrkonošský celek čeká velmi důležitá, nejspíš i klíčová bitva v boji o play off. Od 17 hodin Dvůr přivítá Letňany.

Vypůjčené dresy, nula a koncert elitní lajny

Mimo vlastní arény vyrazily ve středu o body bojovat dva podkrkonošské celky. Oba v průběhu první třetiny vedly nad svým soupeřem 2:0, pouze Trutnov ale dokázal duel dovést k vítěznému konci.

Kobra Praha – Trutnov 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 13. Baránek (Kubinčák), 20. A. Půlpán (Kubinčák, Vácha), 33. Kubinčák (Baránek, A. Půlpán), 35. Kubinčák (Chytráček), 45. Baránek (A. Půlpán, Kubinčák). Rozhodčí: Šindel – Schopf, Horažďovský. Vyloučení: 3:4, navíc T. Půlpán 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 189. HC BAK Trutnov: Jeschke – Poul, Vácha, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk – Kubinčák, Baránek, A. Půlpán – T. Půlpán, Kastner, Martinec – Smékal, Zahradník, Chytráček.

Čtyři zápasy, tři vítězství. Taková je v této sezoně vzájemná bilance Draků s pražskou Kobrou. Poslední měření sil ale mohlo dopadnout i jinak. Hosté si totiž k zápasu zapomněli vzít dresy a tak utkání vůbec nemuselo být odehráno. Duch fair play ale v tomto momentě zachoval domácí klub, který soupeři půjčil celou sadu.

Po slovech díků se Trutnovští začali odměňovat i na ledě, jenomže stylem, jaký si asi Pražané nepředstavovali. Zatímco obrana nejlépe bránícího týmu soutěže pracovala bezchybně a gólman Jeschke podruhé v sezoně vychytal nulu, ta domácí kapitulovala hned pětkrát. Poprvé ve 13. minutě, kdy Kubinčákovu výzvu přijal Baránek a se štěstím otevřel skóre. Trefou do šatny byl gól Aleše Půlpána a v prostřední části hosté vedení navýšili až na 0:4. To se dvakrát v rozmezí dvou minut prosadil Kubinčák a stejný hráč velký večer elitní formace završil asistencí na poslední branku Baránka.

Sokolov – Dvůr Králové 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 14. Kuběna (Přindiš, Harkabus), 33. Čejka (Strunz), 33. Hruška (Harkabus, Pajk), 44. Trapl (Čejka), 53. Trapl (Přindiš, Čejka) – 6. Kocián (Luštinec), 12. Sedláček (Ježek, Kmošek), 59. Ukhin (Petira, Karlík). Rozhodčí: Knapík – Goltsch, Fiala. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 545. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Veselý – Hamerský, Junek, Karlík, Hlaváč, Petira, Vitebský – Luštinec, Kocián, Ukhin – Fořt, Hrazdira, Valášek – Hejna, Filip, Zmítko – Sedláček, Ježek, Kmošek.

Velmi povedený vstup do zápasu předvedli na ledě lídra tabulky hokejisté HC Rodos. Zásluhou branek Kociána a Sedláčka vedli po dvanácti minutách 2:0 a velký favorit byl vývojem utkání zaskočen. K obratu mu ale Dvoráci pomohli sami. Nejprve nabídnutím dlouhé přesilovky pěti proti třem (2:1) a v polovině duelu obřími individuálními hrubkami. Díky nim Západočeši skóre otočili dvěma zásahy v rozmezí 35 vteřin.

Od té doby hráli domácí v klidu. Pouze za stavu 5:2 je vyvedla z tempa kontaktní branka Ukhina, ta ale pouze korigovala výsledek.