Zajímavou postavou středečního utkání pod Hankovým domem byl útočník Jaroměře s číslem 20. Na zádech jej měl dvorský odchovanec Jiří Langpaul, který v klubu kroutí premiérovou sezonu. V předchozích dvou vzájemných duelech vždy skóroval, a tak se čekalo, jak dopadne třetí pokus.

Tentokrát se „Langoš" prosadil už po 88 vteřinách hry, kdy bleskovou odpovědí reagoval na úvodní trefu domácího Ježka. Nakonec si ale úspěšný střelec utkání moc neužil. Pro zranění ramene totiž šlágr kola nedohrál, navíc z hlediště musel snášet porážku.

Středeční zápas přinesl střelecké hody. Padlo 13 branek, které viděla návštěva kola. Jak byste utkání zhodnotil vy sám a co podle vás rozhodlo o výsledku?
Podle mě o výsledku rozhodly přesilovky. Když už se našemu týmu podařilo srovnat hru i skóre, tak jsme klasicky soupeři nabídli přesilovou hru. Celkově je sedm inkasovaných branek hodně. Na druhou stranu jsme se střetli asi s nejkvalitnějším týmem v soutěži a dokázali jsme si, že s nimi můžeme hrát vyrovnaný hokej.

Poprvé jste do Dvora přijel coby hráč hostujícího mužstva. Byl pro vás zápas hodně výjimečný? Trefil jste vůbec do správné šatny?
Je to pro mě samozřejmě něco speciálního. S klukama, proti kterým teď nastupuju, jsem prožil celou hokejovou kariéru. Do šatny jsem trefil, ale po zápase jsem se zašel podívat i do té domácí, abych pogratuloval soupeři k vítězství.

14Pouze tolik minut stihl Jiří Langpaul odehrát ve středečním utkání.

Proti svým bývalým spoluhráčům jste včetně přípravného utkání nastoupil už potřetí. Potřetí z toho byl gól. Čím si vysvětlujete tuhle bilanci?
Tři zápasy proti Dvoru, tři branky? Máte pravdu, to je pěkná bilance (úsměv). Jak už jsem říkal, je to pro mě něco speciálního a chci se předvést bývalým spoluhráčům, trenérům a lidem, co se chodí dívat. Jenže bohužel, z těch tří zápasů jsme vyhráli jen jeden, což mě mrzí. Osobní statistika ale potěší. Hlavně na pivu s protihráči se to pak hezky rozebírá (smích).

Dvoráci vévodí krajské lize, což se projevuje i na atmosféře ve zdejší aréně. Jak se vám zamlouvala kulisa středečního utkání?
Tady je odpověď snadná. Na náš vzájemný duel přišlo hodně lidí. I nám se pak hrálo o dost líp. Dvorští fanoušci jsou v této soutěži nejlepší. Každý jim může tuhle atmosféru závidět.

Kam podle vás sahají ambice jaroměřského mužstva a kde vidíte největšího aspiranta na krajský titul?
Favoritem soutěže je rozhodně Dvůr, který své ambice neskrývá. Ale velká jména na soupisce nikomu titul nevyhrála, vše se rozhoduje na ledě. A jaké jsou ambice Jaroměře? Ideální by bylo zahrát si finále právě se Dvorem a tam jej porazit. To by bylo skvělé (úsměv).