Semifinálový souboj s obhájcem krajského titulu VTJ Ještěd má ovšem pořádně hořkou příchuť, doma Lomničtí prohráli 5:6 až po prodloužení a v Liberci dokázali otočit nepříznivý stav až na 6:5, aby v závěru štěstěna znovu více přála hráčům VTJ.

Na zápasy tak vyhrál 2:0 liberecký tým, na Lomnici zbývá boj o třetí místo. V druhém semifinále vyhrál PSK Liberec 8:0 nad HC Frýdlant, stav této série je 1:1 na zápasy, třetí rozhodující se hraje v sobotu 13. 3. v Liberci.

Play off: KLM Liberec - VTJ Ještěd Liberec – HC Lomnice 8:6 (1:2, 4:1, 3:4)

Nástup do zápasu se hostům povedl a v 6. minutě otevřel skóre kapitán Tomáš Berka. Z domácího tábora odpověděl v 9. minutě také kapitán Jiří Herda – 1:1. Do kabin šli ale veseleji hosté, když jejich vedení 1:2 zařídil Syrovátka po Abrahámově nahození.

Hosté nedokázali využít přesilovku a přesně v čase návratu na led vyrovnal Skalický. To domácí povzbudilo a i přes výborné zákroky Lavingera skóre narostlo až na hrozivých 5:2 Závěrečná siréna druhé třetiny byla pro hosty doslova vysvobozením.

Na začátku poslední části ale nastoupili Lomničtí na led znovu jako vyměnění a vydali se za cílem ještě v play off neskončit. Odpovědnost vzal na sebe opět kapitán Berka a z těžkého úhlu prostřelil brankáře Duláka. Šikovnou tečí se poté prosadil Majdič, po něm Bláha a bylo vyrovnáno! Dokonalý obrat završila v 51. minutě teč Bláhovy holeně, od které se do branky odrazila rána Abraháma – 5:6.

Domácí ovšem dostali výhodu přesilové hry a ve skrumáži trefil puk Halenčák – 6:6. Lomnická pohroma byla dokonána za 20 sekund, kdy Skalický střelou z křídla překonal znovu Lavingera. Vteřinu před koncem pak střelou do prázdné branky uzavřel účet semifinále Halenčák.

Branky: 9. Herda (Horáček), 22. Skalický (Burkoň), 24. Burkoň (Herda, Bretl) 34. Horáček (Bretl, Herda) 39. Skalický (Halenčák), 58. Halenčák, 58. Skalický (Jágr), 60. Halenčák – 6. Berka (Karásek), 17. Syrovátka (Abrahám), 41 (Berka (Dolenský, Karásek), 47. Majdič (Abrahám), 51. Bláha (Syrovátka), 56. Bláha (Abrahám). Rozhodčí: Hanzlík – Podrazil, Doležal. Vyloučení: 12:9 navíc Burkoň (VTJ), Kožnar (LO) 10 min. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 42. Lomnice: Lavinger – Abrahám, Bartoš, Pavlas, Kožnar, Kocourek, Vágenknecht – Karásek, Berka, Dolenský – Martinec, Bláha, Syrovátka – Semecký, Majdič.

Kvalifikace o 2. ligu

HC Lomnice – HK Lev Slaný 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Skóre otevřel na začátku druhé třetiny slánský Chvoj, ale domácí v přesilovce vyrovnali. Středočeský tým se ovšem nenechal zaskočit a hned po rozehrání Chvoj propálil gólmana podruhé. Ještě do přestávky zvýšil skóre ve vlastním oslabení Šelicha a Slaný šlo do kabiny s dvoubrankovým náskokem. Třetí třetinu už vítězství hosté kontrolovali a Hnátek přidal čtvrtý gól.

Další zápas kvalifikace hraje Lomnice už dnes od 18.45 doma proti SK Kadaň B.

Branky: 36. Dolenský (Semecký) – 23. Chvoj (Hlavatý), 36. Chvoj (Kregl), 38. Šelicha (Kruliš, Průcha), 58. Hnátek (Hlavatý). Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 5:7 navíc Berka OK. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. HC Lomnice: Pivrnec (Skákalík) – Karásek, Bartoš, Bláha, Dolenský, Abrahám, Pavlas, Berka ©, Semecký, Kožnar, Martinec, Majdič, Vágenknecht, Syrovátka, Bém, Kocourek, Stránský.