Za celou základní část Pražského přeboru prohráli místní hokejisté jediné utkání a působili zcela suverénně. Jen ale odstartovala nadstavbová finálová část, která má o držiteli titulu rozhodnout, Lomnice se zadrhla. V minulém týdnu prohrála s Letňany, v sobotu nestačila ani na neporaženou Hvězdu.

Náladu si pak tým alespoň částečně zpravil o den později. To před zraky stovky fanoušků přehrál Policejní sportovní klub a upevnil si už i tak jisté celkové vítězství v rámci Libereckého přeboru.

PRAŽSKÝ PŘEBOR

Hvězda Praha – Lomnice n. P. 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Po těsné porážce z Letňan z minulé soboty, potřebovali Lomničtí zabrat proti Hvězdě. Ta však letos ještě neprohrála a ani proti soupeři ze Semilska to jistě neplánovala. V Praze se ale odehrál tradičně velmi vyrovnaný zápas (předchozí duely skončily remízou – pozn. aut). Týmy se přetahovaly o vedení, šťastnější nakonec ale byli domácí.

Ti šli do náskoku v 11. minutě, kdy Hučko zužitkoval přihrávku Nedvěda. O chvíli později však vyrovnal Vašek a ve 32. minutě svěřenci Martina Knapa převzali vedení, když se znovu prosadil Vašek. Ještě do konce druhé části ale Hvězda duel otočila zpět.

A tak Lomničtí museli znovu dohánět. Rudišova trefa z kraje poslední periody zápas vyrovnala a Lomnice opět začala myslet na oba body. V 58. minutě ji ale zchladil pražský Nedvěd, který vystřelil Hvězdě důležité vítězství. Času na další korekci totiž už bylo velmi málo.

Lomnice s lídrem prohrála poprvé v sezoně. Spadla kvůli tomu na průběžné třetí místo.

Fakta – branky a nahrávky: 11. Hučko (Nedvěd), 34. Lobo (Vladyka), 37. Hučko (Vladyka, Lobo), 58. Nedvěd (Budina) – 14. Vašek (Knap), 32. Vašek (Knap, Lemfeld), 42. Rudiš (Martinec, Kuch). Rozhodčí: Nehlášen. Vyloučení: 2:3, navíc Novák (HVE) 5 + OK. Využití: 0:1. Diváků: 120. HC Lomnice n. P.: Vinklář – Lacek, Vágenknecht, Martinec, Kuch, Vala, J. Syrovátka – Knap, Bláha, Rudiš, Lemfeld, Junek, Špaček, L. Syrovátka, Vašek, Kedršt.

Další zápas: Roudnice n. L. – Letňany 2:5 (0:2, 1:3, 1:0).

SKUPINA O UMÍSTĚNÍ

Výsledky: Olympik – Kobra B 2:6 (1:2, 1:2, 0:2), Louny – Žižkov 5:3 (2:2, 2:0, 1:1), Zbraslav – Bohemians odloženo.

PŘEBOR LIBERECKÉHO KRAJE

Lomnice n. P. – PSK Liberec 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)

Se Skákalíkem mezi tyčemi pak neměla Lomnice v neděli problém s libereckým PSK. Tým, který v předchozím kole zaskočil v derby vojáky, nedostal šanci. Už v první minutě rozjel domácí mašinu přesnou trefou Rudiš. A jakoby tím určil vývoj zápasu. Liberec sice snížil na průběžných 3:1, další trefu přidal ale až v poslední minutě, a tak se Knapova družina o tři body prakticky nemusela obávat.

Domácí si s chutí vyzkoušeli hru proti soupeři, který se velmi pravděpodobně stane semifinálovým sokem už jistého vítěze základní části v blížícím se play off.

Fakta – branky a nahrávky: 1. Rudiš (Junek, J. Syrovátka), 5. Vašek (Knap), 10. Rudiš (Junek), 34. Vašek (Lacek, Knap), 37. Lemfeld (Vašek, Vágenknecht), 42. Lemfeld (Knap, Vašek), 50. Junek (Rudiš) – 14. Šorejs (Kotrč), 60. Ubry (Maděra). Rozhodčí: L. Mizera – Pevný, D. Mizera. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 101. HC Lomnice n. P.: Skákalík – Vala, Martinec, Vágenknecht, Lacek, Košťák, Kuch, Erlebach – Syrovátka J., Rudiš, Junek, Lemfeld, Vašek, Knap – Rutkovský, Kotas, Maryška.

Další zápas: VTJ Liberec – Česká Lípa 4:5 (1:1, 1:3, 2:1).