Trenér pojizerského celku Vladimír ČERMÁK byl do sestavy nucen nasadit hned sedm juniorů, kteří se však s kvalifikačním zápasem vypořádali na výbornou a i díky jejich pomoci držel přeborník Libereckého kraje před značným domácím fanouškovským kotlem dlouhou dobu nerozhodný výsledek.

Lomnice ukázala, že se jí v letošní sezóně daří. Po vítězství v krajské lize Liberecka, kde držela téměř po celý ročník vedení, i v kvalifikační fázi dokazuje posun celého klubu směrem vpřed. Zatímco v předchozích dvou letech Lomnice neuhrála v mezikrajské kvalifikaci ani bod, letos už má dvě vítězství, navíc je stále ve hře o postup do baráže. Vyrovnané střetnutí sehráli hráči z Lomnice i s vloni ještě prvoligovým Vrchlabím. Nováček Jan Rutkovský dokonce poslal svůj tým do průběžného vedení, přesto se nakonec z třetí kvalifikační výhry radovali Vrchlabští. A jak zápas vidět trenér Lomnice nad Popelkou?

Zápas měl náboj, dlouhou dobu jste s favoritem drželi vyrovnaný stav. Jak byste utkání zhodnotil?
Myslím, že jsme začali dobře. Škoda, že jsme neproměnili velké šance, které jsme hned na začátku měli. Jsem ale rád, že jsme se soupeřem drželi vyrovnaný krok až do poslední třetiny, i když nás v závěru hodně přehrával. Nám kvůli častému vyloučení na konci možná chyběly síly, ale jinak si myslím, že utkání mělo kvalitní úroveň.

Vy jste do duelu nasadili hned sedm juniorů. Jak obstáli?
Kromě tradičních vyzkoušených hráčů tentokrát juniorka musela dodat více hráčů, protože někteří kluci z áčka museli do zaměstnání. Nejvíce asi chyběli Karásek s Majdičem, ale jsem rád, že junioři sehráli velmi dobrý zápas a určitě se neztratili.

Dvě minuty před koncem vás srazila chyba na obranné modré. Co mělo být jinak?
Byl u toho hráč z juniorky, který nedokázal vyhodit puk do střední části. Vrchlabí pak po mnoha šancích Skákalíka konečně překonalo. To ale nic nemění na tom, že junioři opravdu nezklamali.

Domácí za úspěchem táhl Martin Filip. Dělal vám velké problémy?
Tak zkušený hráč se na ledě samozřejmě musí projevit. On je výtečný bruslař, má skvělou kondici, a tak v závěru zápasu prakticky ani neslezl z ledu. Trochu mě překvapilo, že i když za Jihlavu v semifinálové sérii první ligy hraje prim, nyní nastoupil za Vrchlabí v krajské lize.

Velmi dobrý výkon podal brankář Skákalík, který deptal nejen domácí hráče, ale také fanoušky. Souhlasíte, že byl vaši velkou oporou?
Pavel je skutečně zkušený matador. Hrál už vyšší soutěže takže z podobných zápasů není nervózní, což je velká výhoda. Pochytal toho opravdu hodně.

Do Vrchlabí dorazila početná skupina fanoušků z Lomnice, cítili jste na střídačce jejich podporu?
Byl jsem rád, že se i naši fandové konečně ozvali a že nás podporovali. U nás je to někdy až moc komorní, ale ve Vrchlabí i lidé z Lomnice fandili, z čehož jsme měli všichni radost.

Vývoj skupiny se po porážce Slaného začíná rozkrývat. Myslíte, že má Vrchlabí vítězství v kapse?
My teď chceme právě Slané doma porazit a rozloučit se tak důstojně s kvalifikací. I kdyby Vrchlabí klopýtlo, tak bude mít s námi stejně lepší vzájemný zápas, takže mají hodně dobře nakročeno. Já už jsem říkal, že na postup nemyslíme, ale až získají zkušenosti nynější junioři, tak bychom se o baráž mohli pokusit.