HC Lomnice – HC Jičín 6:4 (3:2, 3:1, 0:1)

V úvodu se hrálo dost opatrně. Skóre se měnilo až v 11. minutě při domácím oslabení. Hostující brankář zazmatkoval při rozehrávce a daroval gól dotírajícímu Davidovi Bláhovi. Pokračující oslabení domácí ubránili, ale Jičín byl stále usazen v jejich pásmu. Unavení lomničtí hráči nedokázali dostat kotouč z obranné třetiny, čehož hosté využili a vyrovnali. Lomničtí ovšem za 25 vteřin využili po střele Bartoše a teči Martince přesilovku a šli znovu do vedení. Další přesilovka následovala po vyloučení Hanzlíka. Semecký vyhrál buly, Němec přistrčil na Vágenknechta, ten na Bartoše a jeho střela po zemi tentokrát prošla přímo do branky – 3:1. Jičín přesto po špatném střídání snížil.

Ve druhé třetině nejprve hosté vyrovnali, ale pak doplatili na vyloučení. Již potřetí zbytečně hrubě fauloval Hanzlík a od rozhodčího si vykoledoval trest 5 + OK. Bohužel musel z utkání odstoupit i domácí David Bláha. Pětiminutovou výhodu Lomnice zužitkovala po akci první řady. Další faul přidal hostující Vajsejtl. Vysokou holí trefil Karáska a obdržel za to 2 + 2 minuty. Tuto přesilovku domácí využili na 100%. Nejprve se střelou od modré trefil Kožnar a poté akci dva na jednoho zakončil úspěšně Hrabal. Ke konci třetiny ještě fauloval Lukáš Bláha a za vražení na hrazení byl poslán do kabin.

Domácí si však situaci zkomplikovali, když byl vyloučen za podražení Skákalík a Lomnice hrála minutu a půl ve třech. Oslabení ale zvládla. Jičín sice ještě v 50. minutě snížil, ale další změnu skóre domácí už nepovolili.

Branky: 11. D. Bláha, 14. Martinec (Bartoš, Semecký), 16. Bartoš (Vágenknecht, Němec), 32. Hrabal (Karásek, Zeman), 36. Kožnar (Martinec), 37. Hrabal (Němec, Bartoš) – 13. Vajsejtl (Mizera P.), 17. Pletka (Vajsejtl), 28. France (Abel, Hanzlík), 50. France (P. Mizera). Rozhodčí: Lorenčík – Bosák, Exner . Vyloučení: 5:11 navíc Hanzlík (Jičín) a Bláha L. 5+OK. Využití: 5:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 250. Střely na branku: 41:19. HC Lomnice: Skákalík – Karásek, Abrahám, Kožnar, Pavlas, Vágenknecht, Bartoš – Zeman, Hrabal, Berka, Semecký, Němec, Martinec, D. Bláha, Syrovátka, Dolenský, Majdič, L. Bláha.

Další výsledky: Frýdlant – PSK Liberec 2:5.

Příští kolo – neděle 22.11.: Frýdlant – Lomnice, Jičín – VTJ Liberec, Sobota 21.11: Varnsdorf – PSK Liberec.