„Nastala teď vhodná doba, kdy můžu realizovat, co jsem kdysi avizoval,“ řekl ke svojí současné situaci dvaačtyřicetiletý trenér.

Když jsme se spolu bavili naposledy, na hokejovém kempu v Trutnově jste mi říkal, že čekáte na nabídku. Přišla nějaká?
Nic až tak zajímavého, proto jsem ve Dvoře. A protože mě nebaví sedět doma. (usměje se) Ne, teď jen prostě nastala vhodná doba, kdy můžu realizovat, co jsem kdysi avizoval.

Trénovat ve Dvoře?
Že jsem to kdysi řekl, že se jsem jednou vrátím a pomůžu, je pravda. Jak jsem řekl, doba teď zrovna vykrystalizovala tak, že žádné větší angažmá nemám, po tom, co se stalo. Jsem ve Dvoře a udělám všechno proto, abych tady klukům předal co nejvíce zkušeností a pokusím se je co nejvíce naučit.

Říkáte, po tom, co se stalo. Ovlivnila nehoda hodně vaši současnou trenérskou situaci?
Ovlivnila, protože se to celé hrozně dlouho táhlo. Až vlastně do srpna a to se potom už těžko něco shání.

Co jste po svém příchodu do Dvora Králové viděl?
Spoustu mladých hráčů, což je pozitivní. Je na mně, jak s nimi budu pracovat, jak je začnu přetvářet nebo formovat k něčemu, aby na ledě bylo něco vidět.

Jaký tým si ve Dvoře vybudujete?
Uvidíme. Všechno se ještě tvoří. Komplexně se budu starat o muže a tréninkově ještě o juniory. Myslím si, že potenciál v juniorské kategorii na dobrý hokej je a bude jen záležet na přístupu kluků a zda se budou chtít učit popřípadě být ochotni postoupit do vyšší soutěže. Hraje se tady dorostenecká liga a myslím, že by slušelo i juniorům, aby hráli vyšší soutěž než jen krajskou. V minulých letech tady pokusy byly a věřím, že třeba i v tomhle směru pomůžu k tomu, aby se to konečně podařilo.

A áčko?
Přišlo do něj spousta mladých kluků z loňské juniorky, takže i tam je potenciál. Je potřeba ho akorát doplnit staršími zkušenými hráči. Náš problém akorát je, že máme málo útočníků a hodně obránců, což se dá říct, že je v současném českém hokeji taková rarita. Většinou to bývá obráceně.

Problémy na postupu brankáře po odchodu dlouholeté opory, Ladislava Poláčka, mít nebudete?
Post brankáře máme teoreticky vyřešený. V současné době máme pět gólmanů, takže máme z čeho vybírat.

Pět?
Ano. Máme Karbana a Vratislava. Kerharta z Jablonce, Škopa z Trutnova a ještě Ševce z Lázní Bělohrad, který chytal za béčko Mladé Boleslavi.

Jak v současné chvíli trénujete?
Čtyřikrát týdně, vesměs muži a juniorka dohromady. Ti mladší, junioři a mladší hráči z A-mužstva, mají ještě před každým tréninkem hoďku suché přípravy. Takže si myslím, že nějaký čas té práci věnujeme. Zatím z ní mám docela pozitivní pocit. Kluci se snaží. Občas samozřejmě máme problémy s docházkou, ale to je na této úrovni normální a člověk se s tím musí smířit.

Jaký je to skok pro trenéra, který není to tak dávno trénoval v extralize a teď připravuje hráče pro krajskou ligu?
Je to velký rozdíl. Trénování mě ale baví a nedokážu to dělat na osmdesát procent. Ať budu ve Dvoře nebo kdekoliv jinde v jakékoliv soutěži, práci vždy budu dělat na sto procent.

Trénují teď pod vámi hráči ve Dvoře „extraligově“?
Samozřejmě všechno se musí upravovat, protože úroveň hráčů je odlišné. Ovšem principiálně je to podobné. Určitým věcem na určité úrovni se však musí věnovat úplně jiné procento času.

Zůstanete do konce sezony?
Zatím tady budu, ale uvidíme, jak to dlouho vydrží. Může se stát, že přijde nějaká nabídka a vezmu ji. Takhle jsme domluvení. Ale dokud tady budu, budu se snažit dělat práci zodpovědně, aby byly vidět nějaké výsledky.