Výhrou na ledě pražské Kobry jste ukončili zlou sérii pěti porážek. Jak moc soustředěný výkon to ze strany Vrchlabí byl?
Po další prohře v Jablonci jsme věděli, že do tohoto zápasu budeme muset dát všechno. Výkony jsme nepodávali špatné, ale vždy jsme vyhořeli. Dokázali jsme si na sobotní zápas dobře srovnat „palice“ od dodržování strategie až po vyvarování se zbytečným faulům.

Utkání rozhodl váš gól z 16. minuty. Jak byste akci popsal?
Bráchové (Aleš a Tomáš Půlpánovi – pozn. aut.) se drželi ve třetině dobře na puku a vyměňovali si puk. Pak mi to Tomáš posunul nahoru, a já to poslal na bránu, kde už stál Aleš a znemožnil gólmanovi výhled. Chvilku na to jsme se už všichni radovali.

Napadlo vás v té chvíli, že by mohlo jít o jedinou branku celého zápasu?
Vůbec mě to nenapadlo. Ba naopak, bál jsem se, aby to nebyla přestřelka, jako v Jablonci. Velká gratulace našemu Kubovi, který chytal celý zápas velmi kvalitně.

Ve statistikách jsou uvedena jména tří loni ještě trutnovských hráčů. Jste rád za obnovení spolupráce v jednom útoku?
Určitě, jsem. Hrajeme spolu prakticky od mládeže a známe se ještě déle.

Podruhé v sezoně jste vyhráli 1:0. Souhlasíte, že takový výsledek je leckdy lepší než kanonáda 7:1?
Dobře jsme věděli, že z té šňůry proher nás může dostat pouze takový zápas, jaký jsme v sobotu odehráli. Takže souhlasím. Je kolikrát lepší vyhrát 1:0 po opravdu vydřeném zápase.

Teď si týden odpočinete a na váš stadion přijede nejlepší tým soutěže Sokolov. Načasování se zdá být dobré, vidíte to stejně?
Ano vidím. Celý týden budeme teď směřovat právě k tomuto zápasu. Fanoušci se mají na co těšit, bude to velká bitva dvou nejlepších týmů soutěže.

Vrchlabští hokejisté vezou výhru 1:0 z ledu pražské Kobry.
Vrchlabí stačil na tři body jediný gól. Vyhrál i Dvůr, naopak padl Trutnov