Jeden z kvalifikačních soupeřů, HK Lev Slaný, podal protest, v němž stálo, že start hráče Michala Červy byl neoprávněný, jelikož tento bek neodehrál 50% zápasů v krajské soutěži a tudíž klub porušil regule soutěže.

Od té doby se již vše řešilo jen u "zeleného stolu" a nikdo se zvlášť k uvedeným okolnostem nevyjadřoval. Než ovšem došlo k pátečnímu rozhodnutí ČSLH, na němž byly vrchlabským hokejistům všechny duely kvalifikace kontumovány a z postupu se radoval právě HK Lev Slaný, na jehož ledě mimochodem Vrchlabští ve středu vyhráli o dvě třídy 8:0!  

ČESKÝ SVAZ LEDNÍHO HOKEJE ROZHODL TAKTO

Český svaz ledního hokeje projednal protest HK Slaný na neoprávněný start hráče Michala Červy v utkáních kvalifikace o baráž do II.ligy. Komise rozhodla: Vzhledem k tomu, že hráč Michal Červa nastoupil za HC Stadion Vrchlabí ve výše uvedených zápasech, aniž by měl za tento klub odehráno 50% zápasů v krajské soutěži, rozhodla STK ČSLH dle čl. 409, 410 písm. B) a 411 písm. D) SDŘ o kontumačních výsledcích těchto utkání 5:0 ve prospěch soupeřů (HK UHK Lev Slaný, HC Hvězda Praha a HC Lomnice nad Popelkou). - citováné z dopisu ČSLH ze dne 23. 3. 2012.

SVAZ KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE JE JINÉHO NÁZORU

Jak se ukázalo, Svaz Královehradeckého kraje je však jiného názoru a na ČSLH zaslal toto vyjádření: STK bere na vědomí protest zaslaný HK Lev Slaný na ČSLH Praha dne 21. 3. 2012 proti HC Stadion Vrchlabí ohledně startu hráče v kvalifikačním utkání. V protestu je uvedeno, že hráč neodehrál 50% utkání v základní části, načež HK Lev Slaný zpochybňuje zranění hráče. Zároveň STK bere na vědomí písemné vyjádření HC Stadion Vrchlabí k protestu. STK konstatuje, že se jedná o hráče HC Stadion Vrchlabí, který v sezoně 2011/2012 nehrál a nehostoval za jiný klub, proto konstatuje, že z pohledu STK Královéhradeckého KSLH HC Stadion Vrchlabí z hlediska sportovního i morálního nepochybil. Konečné rozhodnutí je však v kompetenci řídícího orgánu, v tomto případě ČSLH Praha.

NÁSLEDNÉ VYJÁDŘENÍ HC STADION VRCHLABÍ

S rozhodnutím komise zásadně nesouhlasíme. Z naší strany necítíme vinu, chyby jsme se nedopustili. Michal Červa je kmenovým hráčem HC Stadion Vrchlabí od jeho založení. Nesouhlasíme ani s postojem a průběhem jednání, které ČSLH v osobě pana Schifnera proti našemu klubu uplatnila. Od podání protestu ze strany HK Lev Slaný jsme nebyli nikým ze svazu kontaktováni, nikdo nám nesdělil důvody stížnosti, ani nevysvětlil přestupek, kterého jsme se údajně měli dopustit. Hokej se nehraje u zeleného stolu, nýbrž na ledě a tam jsme byli velmi přesvědčiví. Do soutěže jsme vstupovali se sportovními ambicemi, ale nyní se ukazuje, že sport se stává záležitostí administrativní.

Vzhledem k situaci, do které se náš klub dostal, zvažujeme právní kroky v celé kauze. Domníváme se, že pravidla mají platit stejná pro všechny kluby a regule by měly mít jednoznačný výklad stejný pro všechny týmy. Celá tato věc poškodila dobré jméno našeho klubu.

Závěrem chceme poděkovat všem, kteří se o vrchlabský hokej zajímali. Poděkování patří hráčům, realizačnímu týmu, zaměstnancům ZS, časoměřičům, trenérům, partnerům, rodičům našich malých hráčů a všem fanouškům, kteří na zápasech dokázali vytvořit neuvěřitelnou atmosféru. Hokej ve Vrchlabí děláme z nadšení pro sport. Zákulisními boji jsme znechuceni, ale i přesto chceme i nadále dělat ve Vrchlabí dobrý hokej na pevných základech a mít radost především ze hry.

NÁZOR FANOUŠKŮ A ČTENÁŘŮ KROKONOŠSKÉHO DENÍKU

Redakce Krkonošského deníku se přiklání k prohlášení vrchlabského klubu. Hokej se má rozhodovat na hřišti a v tomto případě nešlo zdaleka o administrativní chyby podobné těm nedávným v Extralize. Ke stejnému názoru se přiklonil i krajský svaz a z tohoto pohledu je rozhodnutí ČSLH nepochopitelné. Hráč Michal Červa v této sezoně se svoji registrací nenastupoval nikde jinde. Z důvodu zranění nemohl hrát za HC Stadion Vrchlabí. Naopak se dočkal v rozhodující momentech sezony, což je maximálně hezký příběh.

Rádi příjmeme názory Vás čtenářů a fanoušků nejen vrchlabského hokeje. Využijte proto diskuzi pod článkem.