Druholigoví hokejisté Hronova nezvládli ani druhý domácí zápas v řadě. Po sobotní nešťastné porážce s týmem Klatov nestačili svěřenci trenéra Vondřejce na Medvědy z Děčína.

Vrchlabští hokejisté porazili Ústí nad Labem jen jednou v sezoně. Hned napoprvé. Poté soupeři třikrát podlehli.
Pykali za nastřelení diváka. Vrchlabští v Ústí inkasovali z kuriózního oslabení

II. liga Západ - část poražených - 8. kolo

Hronov – Děčín 3:7

Domácí nabrali gólovou ztrátu hned na začátku zápasu. V polovině 8. minutě využili hosté dělovkou Charváta přesilovou hru při vyloučení Poppela, přesně dvě minuty na to zdvojnásobil náskok Severočechů kanonýr David Tůma a v čase 12:04 zvyšoval Faigl již na 0:3.

Takový výsledek si hokejisté Hronova před utkáním s týmem Klatov rozhodně nepřáli. Ač ve finiši usilovali o vítězství, odešli ze zápasu poraženi.
Krutá lekce. Wikov třetí výhru v řadě nepřidal. Inkasoval 28 vteřin před koncem

V 17. minutě ze samostatného nájezdu vrátil domácí do hry Putz, ve 22. minutě ale hronovské naděje zchladily dvě po sobě jdoucí branky v podání Jana Tůmy a Černého (1:5).

Wikov nic nevzdával. Nejprve snížil Štrombach, jenž však po úspěšném zakončení a pádu inkasoval tvrdý a bolestivý náraz do mantinelu. Na startu 27. minuty přiblížil domácí na rozdíl jediné trefy Achmeťanov – 3:5.

To bylo ale co se týče hronovských nadějí vše. Při hře čtyř proti čtyřem vrátil hostům tříbrankový náskok Trávníček a poslední slovo si vzal v 51. minutě D. Tůma.

Wikov tak nezvládl ani druhý důležitý domácí zápas za sebou, v tabulce nadstavbové části poražených navíc narostl bodový odstup od předposledního Jablonce nad Nisou.

Fakta – branky a nahrávky: 17. Putz (Achmeťanov), 25. Štrombach (Pavelka), 27. Achmeťanov (Putz) – 8. Charvát (Trávníček, Brož), 10. D. Tůma (Trávníček), 13. Faigl (D. Tůma, Trávníček), 22. J. Tůma (L. Nezbeda, Kučera), 22. Černý (Cikhart, Gottfried), 28. Trávníček (Faigl, Charvát), 51. D. Tůma (Trávníček, Charvát). Rozhodčí: Ovsík – Hradil, Štěpánek. Vyloučení: 4:4, navíc Akmeťanov 5 minut + OK. Využití: 0:2. Diváci: 260. Třetiny: 1:3, 2:3, 0:1.

HC Wikov Hronov: Tichý (Lequin) – Pavelka, Amirov, Zachariáš, Křivohlávek, Salnikov, Exner, Veselý – Achmeťanov, Poppel, Subbotin – Putz, Hovsepjan, Minařík – Przybyla, Štrombach. HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Kučera, Charvát, Černohorský, Mikulec – D. Tůma, Faigl, Trávníček – J. Tůma, L. Nezbeda, Macek – Cikhart, D. Černý, Gottfried.

Další výsledky 8. kola: Klatovy – Písek 4:0, Jablonec nad Nisou – Benátky nad Jizerou 7:6 po nájezdech, Řisuty – Cheb 7:3.

Program 8. kola – sobota 15.00: Benátky nad Jizerou – Klatovy. 17.00: Hronov – Písek. 18.00: Cheb – Děčín. 19.00: Řisuty – Jablonec nad Nisou.