Útočník PATRIK FOŘT se ale vrátil v nejvhodnější chvíli. Na konci první poloviny základní části sezony naskočil do zápasu proti pražské Kobře a třemi góly pomohl k překvapivému vítězství týmu HC Rodos.

Patriku, spoluhráčům i fanouškům jste chyběl ve čtrnácti duelech. Upřesněte, jaké zranění vás trápilo.
Máte pravdu, stihl jsem na začátku sezony odehrát pouze pět kol. Šlo o poranění postranních vazů v koleni, což mi start v zápasech nedovolovalo.

Zápasy Rodosu jste přesto sledoval. Jak jste viděl hru mužstva?
Já si myslím, že hra rozhodně špatná nebyla. Výsledky také ne, ale bohužel jsme nevozili body zvenčí, což nás trápilo. Jinak se podle mě jako nováček zatím prezentujeme dobře.

Po utkání s Jabloncem skončil trenér Houda a mužstvo převzal kouč Jurík. Čekal jste podobnou změnu?
Osobně jsem to nečekal, ale šlo o rozhodnutí trenéra. Místo něho přišel někdo jiný a my se s tím musíme srovnat. Samozřejmě lze jen doufat, že nám tahle změna pomůže k lepším výsledkům.

Shodou okolností jste se právě po trenérské výměně vrátil na led. Jak moc jste se na zápas po dvouměsíční pauze těšil?
No já byl spíš nervózní z toho, jak to všechno dopadne. Zda koleno vydrží a jestli na to vůbec budu mít fyzicky. Že jsem se těšil, to je jasné. Dlouho jsem nehrál a klukům jsem chtěl pomoct. Ale rozhodnutí, zda budu hrát, vlastně ani nebylo na mě (smích). Trenéři mě nominovali, tak jsem na to vlítnul.

O vítězství na ledě Kobry rozhodla prostřední perioda. V čem jste v ní byli lepší?
Já bych ani neřekl, že jsme byli lepší. Naopak nás soupeř několikrát dostal pod tlak. Výrazně nás ale podržel Čapíno (brankář Josef Čáp – pozn. aut.). Z brejků jsme naopak dávali góly a podle toho taky vypadal výsledek.

Vám se podařilo nastřílet hattrick? Představoval jste si takhle nějak svůj comeback?
Ne, tak to vůbec ne. Samozřejmě jsem chtěl přispět k k vítězství mužstva, ale že jsem zrovna já dal tří góly, to je spíš věc štěstí. Jsem hlavně rád, že se nám podařilo získat tři body.

Která z vašich tří tref se vám zdála být nejpovedenější?
Ony byly všechny hlavně důležité pro celý tým. Já mám hlavně radost z branek, při nichž si se spoluhráčem vyměníte puk, a kombinace skončí gólem.

Narážíte na spolupráci s Davidem Hrazdirou?
Ano. Přesně tak. Ono je vždycky super hrát s někým, kdo vám na ledě rozumí a jako centr vám dokáže vyhovět.

V tabulce jste se vrátili na pozice zaručující postup do play off. Jste nováčkem, ale výkony mužstva značí, že byste ve vyřazovací části nemuseli chybět, souhlasíte?
Je to prostě náš cíl. Do play off rozhodně chceme, a proto k nám asi taky přišel trenér Jurík. My všichni ale chceme na konci sezony hrát vyřazovací část a něco pro to musíme udělat.

Do Prahy za vámi přijelo dost fanoušků. Jak se vám zatím zamlouvá jejich podpora ve II. lize?
Pro naše příznivce to jsou letos o dost vzdálenější výlety, ale přesto s námi jezdí a podporují nás. Jsme jen rádi. Teď na Kobru jich taky přijelo hodně a kulisa byla super. Zvlášť když jsme vedli, tak byli hodně slyšet, za což jim děkujeme. Moc bychom si přáli, aby co nejvíc lidí ze Dvora dorazilo i ve středu do Vrchlabí.

Jak naznačujete, nyní vás čekají dvě okresní derby. Co si ze zápasu na Kobře do nich budete chtít přenést?
Dodržování pokynů trenéra a zodpovědnou hru všech hráčů od brankáře až po posledního útočníka. To by k nějakému úspěchu vést mohlo.

Odehraná utkání Patrika Fořta

Před zraněním (1. – 5. kolo)
Vrchlabí – Dvůr Králové 7:2⋌1+0
Dvůr Králové – Trutnov 3:1⋌0+1
Děčín – Dvůr Králové 6:2⋌nebodoval
Dvůr Králové – Řisuty 1:3⋌1+0
Bílina – Dvůr Králové 6:10⋌1+2

Po zranění (22. kolo)
Kobra Praha – Dvůr Králové 1:5⋌3+0