Hokejista druholigového Trutnova vzpomíná na vše, čeho se kvůli sportu musel vzdát. Zároveň však dobře ví, že se právě zásluhou hokeje seznámil se svou přítelkyní.

1. Jaká je vaše nejhezčí vzpomínka na dětství?
Na dětská léta vzpomínám rád, ale vše jsem se snažil podřídit hokeji. Proto se má nejhezčí vzpomínka datuje někde k sedmé až osmé třídě, kdy jsme s Brnem letěli na hokejový turnaj do amerického Seattlu. Zároveň jsme navštívili Vancouver, kde jsme zašli na zápas NHL. Domácí tehdy zrovna hráli proti Dallasu, za který nastupovaly hvězdy jako Brett Hull, Mike Modano nebo v bráně Ed Belfour. To byl pro mě opravdu velký zážitek.

2. Byla jste ve škole pečlivý a hodný žák nebo spíš raubíř?
Od každého něco (smích). Byl jsem hlavně hodně uvolňovaný kvůli hokeji. Takže občas bylo i potřeba sekat latinu. Ale myslím, že žádný hajzlík jsem nebyl. Jen jsem občas zneužíval právě toho sportu, abych se ve škole mohl ztratit místo nějakého zkoušení nebo písemky.

3. Jaký jste udělal, obzvlášť v pubertě, největší průšvih?
Abych pravdu řekl, tak snad ani žádný. Alespoň tedy ne nějaký extra velký průšvih. Jen běžné klukoviny, jaké zná snad každý.

4. Čeho oblíbeného jste se musela pro úspěch ve sportu vzdát?
Skoro všeho. Když si vzpomenu, co všechno jsem tomuto sportu obětoval, a teď vidím, jaká je v hokeji doba, že někdo to člověku dokáže pořádně znepříjemnit, pak mě pár věcí i mrzí. Například jsem přicházel o lyžáky, cykláky, různé výlety, dovolené,v pubertě párty s kamarády a podobně. Na druhou stranu toho ale zase tolik nelituji. Ono všechno zlé, je k něčemu dobré.

5. Chtěl byste mít nějaké nadpřirozené schopnosti a proč?
Snad raději ani ne. Ještě by se mi to mohlo zalíbit a pak bych se toho nechtěl vzdát (úsměv).

6. Jaký film, kniha či píseň ve vás vyvolaly nejsilnější emoce?
Knihu jsem snad v životě žádnou nepřečetl– já vím, ostuda, ale pochopte, vždycky měl přednost hokej nebo něco podobného. Z filmů je to jednoznačně Rocky, ten byl pro mě velkou motivací. Srdcovkou je pak Hříšný tanec, při kterém jsem prohloubil svůj milostný vztah s přítelkyní (směje se). No a z písniček mám rád country a píseň od Michela Tela – Mosa, Mosa. To mi při zápasech hrají, když se občas ustřelím.

7. Máte svůj nejoblíbenější vtip, který vás vždy rozesměje?
Já mám hodně vtipů oblíbených, ale bohužel si jich moc nepamatuji. Asi i proto si je nechávám raději vyprávět.

Trutnovský hokejista Petr Chytráček.

8. Kde jste se seznámil se svou životní partnerkou a čím vás nejvíce inspiruje?
Samozřejmě na hokeji, kde taky jinde! Když chodila se svým bráchou a pak „na tajňačku“ s kamarádkou koukaly ještě na áčko. A inspirace? Jednoznačně trpělivost, v tom má můj obdiv.

9. Kdo je váš největší životní vzor?
Já jsem nikdy nějaký extra vzor neměl, spíše jsem (tiše) záviděl. Ale pokud mám přesto odpovědět, pak je mým vzorem má rodina.

10. Co byste vzkázal všem lidem na světě?
Každý má svoji hlavu, jak říkám… na světě je hodně „chytráčků“ a my jsme tu jen na návštěvě, tak je potřeba si život užívat naplno.

KARIÉRA V KOSTCEPostavou neveliký hokejový útočník PETR CHYTRÁČEK se narodil 5. listopadu 1987 v Havlíčkově Brodě a od dětství se věnoval sportu. Velkou část kariéry strávil na východě Čech, když už jedenáctou sezonu v řadě kroutí v Trutnově.
Předtím prošel kluby v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Kutné Hoře a také Hradci Králové.
Znamením je Štír a spoluhráči mu neřeknou jinak než „Kytka“. Pod Krkonošemi se mu daří jak ve sportovním, tak osobním životě. S přítelkyní Karol je zasnoubený a vychovávají syna Dominika.