K nečekané změně se na klubových stránkách vyjádřil sportovní ředitel Vrchlabí Aleš Kmoníček.

„Po dvou týdnech intenzivních jednání jsem se dne 28. prosince domluvil s generálním manažerem Ústí nad Labem, panem Robertem Kyselou, na všech podmínkách hostování Františka Mrázka v našem celku. Tentýž den jsem mu zaslal písemnou dohodu, kterou mi měl druhý den podepsanou poslat zpět. Všechny podmínky byly jasně stanovené a na všem jsem byl domluven i s hráčem. Druhý den mi pan Kysela volal, omlouval se a řekl mi, že musí naši dohodu zrušit, jelikož došlo mezi členy vedení k neshodám a závěrem se dohodli na tom, že k nám Františka Mrázka nepustí. Tak jsme znovu vstoupili s majitelem klubu Petrem Dědkem do jednání a v pátek jsme se dohodli na tom, že při sobotním utkání se pokusíme najít společnou řeč a dohodnout se, i za přítomnosti primátora města Ústí nad Labem.

Jenže ještě ten večer mi opět zavolal pan Kysela, že se strašně omlouvá, že ví, že se nezachovali korektně, že porušil naši dohodu apod., a že Františka Mrázka vyměnili za brankáře Orcta do Kladna,“ uvedl manažer Kmoníček.

„Myslím, že si každý udělá sám obrázek o jednání ústeckých funkcionářů, ale považoval jsme za nutné, aby se naši fanoušci dozvěděli pravdu o krátkém působení Františka Mrázka v našem klubu. Já osobně jsem se za dobu působení ve Vrchlabí s takovýmto jednáním nesetkal a je to pro mě obrovské zklamání. Hokejový život však jde dál, a my se pokusíme získat jinou posilu do play off,“ dodal sportovní ředitel klubu.