Pochybnosti o budoucnosti královédvorského hokeje se objevily v souvislosti se zdravotními potížemi klubového bosse. Nepřispěla ani ani pandemie koronaviru, která sebou přináší mimo jiné ekonomickou krizi.

A právě lední hokej platí za sport, který je finančně hodně náročný. Aby mohl ve městě na Labi pokračovat, musel Teodoridis chtě nechtě učinit nemalé kroky. Jedním z nich byla úprava platových podmínek pro hráče.

„Naši hokejisté byli se situací včas obeznámeni. Do konce měsíce dubna se měli vyjádřit, zda přistoupí na ekonomická opatření, jaká jsem musel učinit. Devadesát procent hráčů chce u nás pokračovat,“ prohlašuje první muž Rodosu otevřeně pro webové stránky.

„Rozumím tomu, že ne na všechny dosavadní partnery se v novém ročníku druhé ligy budeme moci spolehnout. Situace není jednoduchá. Přesto v srdci a duši věřím, že většina z nich dvorskému hokeji dokáže pomáhat dál. Hlavně ať nemoc COVID-19 už ustoupí a my společně můžeme začít pracovat a žít, jako před jejím příchodem,“ řekl také Teodoridis.

Ač osa A mužstva zůstane pro v pořadí už čtvrtou druholigovou sezonu Dvora pohromadě, s některými jmény se fanoušci musejí rozloučit. Z důvodu nových funkcí v Dynamu Pardubice končí trenér Jiří Malinský a obránci Petr Mocek, Petr Čáslava a Jakub Mert (člen aktuálního kádru, který se připravuje na extraligu). Z různých důvodů již ve Dvoře nebudou působit Dominik Šedivý a Tomáš Brokeš, otazník pak visí u Daniela Svobody a brankáře Oty Jeschkeho.

Jisto má majitel klubu v otázce většiny osob okolo A mužstva, pouze jméno nového kouče je otázkou. „Na hlavního trenéra mám momentálně tři varianty, chcete-li zájemce. Do 20. května chci mít jasno, abych mohl v klidu a bez stresu zvládnou další operaci,“ dodává šéf Rodosu.

Aktuální podoba dvorského druholigového kádru pro novou sezonu

Brankář: Josef Čáp.

Obránci: Martin Franc, Lukáš Karlík, Jiří Matějíček, Michal Petira, Martin Tondr.

Útočníci: Dominik Dušek, Patrik Fořt, Vojtěch Havlas, Jakub Hoskovec, Jan Ježek, Jakub Luštinec, Jiří Půhoný, Štěpán Sedláček, Milan Valášek.