Tlustou čáru za nepříjemnou sérií tří porážek v řadě (dvě v prodloužení) učinili pardubičtí hokejisté na ledě Olomouce. Domácím k vítězství nepomohl ani návrat uzdraveného Davida Krejčího do sestavy, naopak nečekaného střeleckého hrdinu měli v zásobníku trenéři Východočechů.

Hokejisté Olomouce (v černém) proti Pardubicím.
Dynamo loupilo na Hané. Vítězství podtrhl Poulíček ve vlastním oslabení

STŘELECKÝM HRDINOU PATRIK POULÍČEK

Poprvé v sezoně prožil dvougólový večer centr elitní formace Dynama Patrik Poulíček, jenž nejprve povedeným brejkem uklidnil tým gólem na 1:3, aby pak v 55. minutě při vlastním oslabení uzavřel skóre zápasu na 1:4 z pohledu domácího mužstva.

Dynamo jelo na zápas vlakem
Dominik Frodl: „Musím říct, že to bylo vlakem docela pohodlné, jeli jsme něco málo přes hodinu. Ale musíte brát, že jsme jeli ze zimáku autobusem, tam jsme nějakou dobu čekali. Z nádraží na zimák jsme taky jeli autobusem, takže to asi vyjde stejně.“

„Vstřelené góly mě samozřejmě těší, dva v jediném utkání jsem pravda ještě nedal. Ale nechci své výkony stavět na vstřelených brankách, myslím, že týmu umím pomoci i jinak. A hlavně, pro nás je mnohem víc výhra,“ vykládal střelec utkání krátce po závěrečné siréně přítomným novinářům.

A záhy dodal: „Hlavně po té sérii porážek a ne dobrých výkonů jsme chtěli vyhrát. Pro nic jiného než vítězství jsme ani nepřijeli. V utkání byly vidět bojovnost všech jedinců i naše obětavost, to jsou věci, na kterých můžeme stavět, od kterých se můžeme odrazit a pokračovat takhle dál.

HNED ČTYŘI BRANKY PŘI NESTANDARDNÍM POČTU

Jak dále Poulíček připomněl, v důležitých momentech mužstvo podržel Dominik Frodl a hosté si pomohli také proměněnými přesilovkami.

TĚLO NA TĚLO. Úterní bitvu Hradec Králové (v tmavém) versus Litvínov zvládli lépe domácí.
Růža odjel s prázdnou. Třaskavou bitvu trenérů-exkolegů vyhrál hradecký Martinec

Už úvodní tři branky padly při početních výhodách. Nejprve rychlá trefa z hole Musila, následně vyrovnávací Káňova a pak i vítězný gól z hole Camary, jenž v čase 37:46 potrestal faul olomouckého Ondruška (1:2).

Až Poulíček se ve třetí třetině prosadil jako první při hře pěti proti pěti a následně v již zmiňovaném oslabení.

Body z Hané bude chtít Dynamo potvrdit doma, kde zítra od 18 hodin přivítá suveréna soutěže z Třince.

Zdroj: Youtube