Na nepřesvědčivé výsledky duo Turnov - Lomnice navázalo i ve 13. kole, kdy si obě mužstva připsala porážku. Lomničtí dokonce nečekaně padli na ledě posledního celku tabulky.

Frýdlant - Turnov 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Hockey club Turnov 1931.Zdroj: archivFakta – branky a asistence: 2. Chlum (Rubeš), 4. Mečíř (Kolmann), 35. Chlum (Rubeš, Klinger), 43. Rubeš (Chlum, Mečíř), 48. Matějka (Rubeš, Chlum), 57. Chlum (Rubeš) – 5. Duda (Hujer, Zbroj), 32. Hujer (Duda), 43. Eichler (Jágr). Rozhodčí: J. Novák – Grundler, Krejbich. Vyloučení: 6:7, navíc Kysilka 5 minut + OK. Využití: 2:0. Diváci: 104. HC Turnov 1931: Fikrt – M. Kysilka, Jiří Zákoutský, Eichler, Jan Zákoutský, Jakub Šimůnek, Zbroj – Hloušek, Dvořák, Vondráček – Maděra, P. Jágr, Jiří Šimůnek – P. Zákoutský, J. Duda, Hujer.

Turnovští v 6. kole doma s Frýdlantem prohráli 3:4, na jeho ledě tak měli soupeři co vracet. Jenže domácí se na přímou bitvu o průběžné třetí místo připravili dobře. Už po čtyřech minutách vedli o dvě branky. Hosté zlepšeným výkonem dokázali v polovině zápasu srovnat (2:2), pak ale znovu tahali za kratší konec. Za stavu 4:2 vykřesal Turnovu naději Eichler, ve zbytku duelu už ale přesně stříleli jen domácí, když útočník Chlum svůj velký pětibodový večer korunoval v závěru hattrickem.

Varnsdorf - Lomnice n. P. 4:3sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Hokejový klub Lomnice nad Popelkou.Zdroj: archivFakta – branky a asistence: 11. Matějka, 22. Fojt (Procházka (Saska), 31. Matějka (Štefan), rozhodující nájezd Procházka – 18. Kalfiřt (Knap), 37. Knap (Lenfeld), 60. Knap (J. Syrovátka). Rozhodčí: Luczkow – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 16:15, navíc Saska (VAR) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 83. HC Lomnice nad Popelkou: Dulák – Sehnoutek, Kotula, Kuch, Lemfeld, J. Syrovátka – Junek, D. Knap, L. Syrovátka – Mizera, Maťátko, Srnský – Drahoňovský, Kalfiřt.

Čtvrtou porážku za sebou zapsali v neděli na své konto hokejisté Lomnice, kteří na půdě posledního celku tabulky sice dohnali dvoubrankovou ztrátu, následně ale padli v samostatných nájezdech. Šlo o pátou prohru o jediný gól z posledních šesti utkání!

Domácí vedli v polovině utkání 3:1, ještě před koncem prostřední části však snížil Daniel Knap a stejný hráč pouhých 25 vteřin před koncem zápasu vyrovnal. Prodloužení vítězný gól nepřineslo a více umění při samostatných nájezdech prokázali Varnsdorfští.

Další výsledek 13. kola: Slavoj Lib. – Česká Lípa 5:1.

Vrchlabští hokejisté doma podlehli Klatovům.
Trutnov zabral v nájezdech, Dvůr v nich propadl. Vrchlabí nestačilo na Klatovy

Program 14. kola – sobota 16.00: Česká Lípa – Varnsdorf. 17.00: Turnov – Jičín. 18.00: Lomnice – Frýdlant.