Hradec Králové „19" – Trutnov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Fakta – branky a asistence: 14. Smékal (Březina, Chytráček), 26. Zítka (Perutek). Rozhodčí: Svoboda – Votroubek, Karlík. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 70. HC Trutnov: Jeschke – Kozák, Voženílek, Karlík, Dufek, Poul, Chaloupka – Veselý, Šimoníček, Janoušek – Březina, Chytráček, Smékal – Perutek, Mašek, Zítka.

Proti hradeckým juniorům se v přípravě Trutnov postavil už podruhé a znovu odcházel z ledu spokojenější. Tentokrát dokonce bez výpomoci samostatných nájezdů, které v prvním měření sil rozhodovaly o vítězi po remíze 3:3. V sestavě kouče Malinského scházeli Antonín a kapitán Luštinec, jemuž se před utkáním narodila dcera Markéta (Krkonošský deník se připojuje s blahopřáním).

Zahajovací perioda přesto patřila hostům a po úvodních šancích udeřila druhá trutnovská formace. Na konci její souhry bylo doklepnutí Smékala do prázdné branky. V prostřední části se potvrdila bruslařská převaha domácích mladíků, ti ale Jeschkeho v brance Trutnova nepřekonali ani ve dvojnásobné přesilovce. A tak udeřili znovu zkušenější hosté. Perutek vybídl ve 26. minutě Zítku, a ten samostatný únik proměnil v gól na 0:2.

V závěrečné třetině si hosté výhru pohlídali, když se mohli opřít hlavně o skvěle chytajícího Jeschkeho. Výhra tým i fanoušky potěšila a před vstupem do II. ligy čeká Trutnov již jen generálka na sezonu. Tou bude nedělní duel proti tradičnímu soupeři z německého Jonsdorferu, který se hraje od 16 hodin.

Jablonec n. N. – Vrchlabí 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Fakta – branky a asistence: 45. Frk (Mulač, Čechura) – 21. Šťastný (Matějka, Bláha), 59. Vlach (Hamerský). Rozhodčí: Neťuka – Doležal, Chvosta. Vyloučení: 8:3. Bez využití. HC Vrchlabí: Neužil – Skočovský, Hamerský, Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch – Půlpán, Filip, Fořt – Matějka, Bláha, Šťastný – Marks, Jirků, Krsek – Vlach.

Předposledního soupeře v přípravě na sezonu navštívili také hráči vrchlabského Stadionu. Ti zavítali k odvetě na led HC Vlci a stejně jako v domácí bitvě svého druholigového soka těsně porazili. Zatímco v Elektromont aréně horalé vyhráli 4:3 po nájezdech, na severu zvítězili 2:1 zásluhou Šťastného a Vlacha.

Závěrečným týmem, který prověří kvality Vrchlabí před vstupem do sezony bude Nymburk. S tradičním sokem se svěřenci kouče Josefa Řeháčka poměří dnes v hale soupeře (18.00) a v úterý 9. září v domácí odvetě (18.00).