Taková je bilance vrchlabských hokejistů v přípravě na blížící se sezonu. Svěřenci kouče Řeháčka sice s Kolínem prohrávali už 0:3, skvělým finišem ale skóre otočili a po vyrovnání hostů dokázali ještě uzmout pomyslný druhý bod v dovednostní soutěži.

Horalé potěšili své fanoušky a již zítra se na ledě v přípravném zápase představí počtvrté. Od 18 hodin budou hostem jabloneckým Vlků v odvetě za týden starý duel.

Vrchlabí – Kolín 5:4 (0:2, 0:1, 4:1 – 0:0, 2:0)

Fakta – branky a asistence: 44. Vlach (Fořt), 52. Matějka, 54. Šťastný (Bláha), 56. Hamerský (Půlpán) – 4. Kadlec (Zumr), 7. Hlavatý (Semirád), 29. Šafřánek (Šifta, Klíma), 59. Kadlec (Jankovský). Rozhodčí: Veselý – Svoboda, Šmika. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. Diváci: 380. HC Stadion Vrchlabí: Veselý – Skočovský, Hamerský, Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch – Fořt, Filip, Půlpán – Šťastný, Bláha, Matějka – Krsek, Jirků, Jakubec – Srnský, Oppelt, Vlach – Marks.

Trenér Josef Řeháček dal v přípravě mezi tyčemi poprvé příležitost gólmanu Veselému, tomu ale úvodu utkání pořádně zhořkl. Už v sedmé minutě totiž podruhé lovil puk ze své branky a pro domácí tak duel začal vlastně stavem 0:2. Špatný výkon horalů pokračoval a v polovině zápasu hosté zvýšili na rozdíl tří branek.

Až za stavu 0:3 se domácí probrali a výsledkem bylo trestné střílení. Matějka ale nedal, a tak si diváci museli na gól počkat do závěrečné periody. Hráči do ní vstoupili jako vyměnění. I díky přesilovkám dokázali nepříznivé skóre dokonale otočit a v 56. minutě Hamerský upravoval na 4:3!

Hosté ale ještě dokázali srovnat a znovu po třech dnech přišly na řadu prodloužení a nájezdy. V nich byl díky trefám Bláhy a Pulpána úspěšnější Stadion.