Mičkův výběr prohrál vysoko v Chomutově, horalé nestačili na Jihlavu. Oba východočeské kluby jsou na posledních místech ve svých skupinách.
Letní hokejový pohár zakončí Hradec Králové příští úterý domácím duelem se Spartou Praha (18). Mužstvo z Podkrkonoší přivítá ve stejný den vicemistra pražskou Slavii (18). Už nyní je jasné, že ani jeden z východočeských týmů nepostoupí do semifinále, kam se probojují pouze vítězové čtyř skupin.

Chomutov – Hradec 5:0
Fakta – branky a asistence: 5. Tauš (Skořepa), 19. Jeslínek (Hašek), 32. Mazanec (Pavlas, Jelínek), 47. Skořepa (Trochta), 49. Mikšovic (Jíra, Eiselt). Rozhodčí: Smitka – Rozlílek, Hynčica. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0, navíc Míka 10 minut OT. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:0. Diváci: 724.
Sestavy – KLH Chomutov: Hanuljak – Malínský, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Mazanec, Pavlas – Procházka, Jíra, Kraft – Eiselt, Trochta, Skořepa – Jeslínek, Hašek, Tauš – Charousek, Míka, Mikšovic. HC VCES Hradec Králové: Alexa – Táborský, Pánek, Filip, Seidl, Hendrich, Lesák, Karlíček, Spudil – Florián, Koudelka, Hruška – Berger Roubík, Kazda – Luštinec, Szabo, Březin – Šimoníček, Šejnoha, Kadlec.

Jihlava – Vrchlabí 2:0
Fakta – branky a asistence: 16. Man (Rytnauer, Minčák), 41. Bakus (Hodek, Čachotský). Rozhodčí: Pešina – Dančišin, Matějček. vyloučení: 4:5. Bez využití. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Diváci: 461.
Sestavy – HC Dukla Jihlava: Benda – Staněk, Malena, Ficenc, Takáč, Posmyk, Novák, Kašpar, Kružík –Hodek, Bakus, Čachotský – Rytnauer, Minčák, Man – Bezděk, Hanzal, Fiedler – Hrbatý, Zeman, Krupka. HC Vrchlabí: Ševčík – Bendík, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Hanzl, Novajovský – Tvrdek, Filip, Hruška – Kubeš, Hubáček, Rusnák – Urban, Mikšovský, Andres – Zubek, Sajdl.

Podruhé za sebou se hokejisté Vrchlabí nedokázali střelecky prosadit v přípravě.

Po domácí porážce s Pardubicemi (0:3) vyšli horalé gólově naprázdno i v úterý na Horáckém zimním stadionu. V Jihlavě mužstvo trenérů Jeřábka a Řeháčka nestačilo na Augustův výběr, kterému podlehlo 0:2.

Poprvé překonat gólmana Ševčíka se domácím hráčům podařilo v 16. minutě. Únik dva na jednoho zkušeně vyřešil Rytnauer, který po stahovačce Manovi naservíroval puk před prázdnou branku.

Podruhé se červené světlo za hostující svatyní rozsvítilo 55 sekund po zahájení závěrečné části. Úspěšným zakončovatelem jihlavské kombinace byl Bakus, jenž pak ještě tři vteřiny před koncem zápasu nastřelil tyč. Vrchlabská konstrukce zvonila v utkání už podruhé.

Do velkých šancí se ovšem dostávali i hokejisté z Krkonoš. Zejména Hruškova příležitost z první třetiny po Filipově přihrávce volala po gólu. Hostující útočník však odkrytou branku netrefil. Rusnáka v závěru druhé dvacetiminutovky vychytal z bezprostřední blízkosti brankář Benda.

Prolomí Vrchlabí střelecký půst dnes na domácí ledě, kde od 18 hodin hostí Hradec?