Bezmála šest stovek diváků bylo ve středu zvědavo na utkání 4. kola, ve kterém vrchlabští hokejisté přivítali tradičního soka z Benátek nad Jizerou. Hosté v bráně Krkonoš představili výrazně obměněný kádr, ve kterém se to jen hemžilo hráči se zkušenostmi z podkrkonošských mužstev. V elitním útoku například nastoupil bývalý horal Hozák.

Královédvorák Tomáš Hynek (vpravo) nasázel do sítě Hlinska čtyři branky, trefil se navíc i v později neúspěšných samostatných nájezdech.
Dvorské zmrtvýchvstání řídil čtyřgólový Hynek. V čele tabulky novopačtí Bruslaři

II. liga, skupina Západ - 4. kolo

HC Stadion Vrchlabí – HC Benátky n. J. 1:2pp

Úvodní minuty musely diváky bavit. Žádné vyčkávání, soupeři mysleli především na útok. Domácím k rozehřání měla pomoci brzká přesilovka, při ní ale ještě žádná šance nepřišla. Jako první se zapotil gólman Brázdil, Moníkovu ránu vytěsnil betony mimo brankoviště, na druhé straně si Vacek poradil s příležitostmi Martínka a Řepíka.

Pak se nadlouho do šancí dostávali především domácí, gól ale ne a ne přijít. Kozák, Boukal, Moník, Jirků ani dvakrát Kastner si na Brázdila nepřišli.

V polovině utkání Stadion nevyužil další dvě po sobě jdoucí přesilovky, když Kynčl dokonce orazítkoval tyč! Ve 35. minutě po delší době zahrozili hosté, Vacek ale vytáhl fantastický zákrok a za další minutu už Vrchlabští vedli. Kapitán Urban podržel puk za brankou, v pravou chvíli jej poslal na Tatara a jeho zakončení skončilo za zády Brázdila – 1:0.

Domácí konečně protrhli střeleckou smůlu a v dalším průběhu měli dostatek příležitostí na pojištění svého náskoku. Jenže hrozili také Benátečtí a obrovská šance Šafránka měla být posledním varováním. Byla, leč svěřenci trenéra Tomáše Jirků si ji k srdci nevzali. V polovině 55. minuty se totiž k zakončení dostal Martínek a Vackovy proklouzl puk mezi betony – 1:1.

Hosté ještě jednou nabídli soupeři početní výhodu, při ní ale Urban puk mezi nohy výborně chytajícího Brázdila neprocpal a rozhodnout tak muselo prodloužení.

V něm uběhlo pouhých 51 minut, kdy nahození Lytvynova od modré vypadlo Vackovi z lapačky a pohotový Havlas byl ve správnou chvíli na správném místě.

Na vlastním ledě Hronov úvodní dva zápasy sezony prohrál, první výjezd do haly soupeře ale vyšel dokonale. Řisuty musely spolknout vysokou porážku.
Sedm střelců a jeden gól hezčí než druhý. Hronovští slaví úvodní výhru v sezoně

Fakta – branky a nahrávky: 36. Tatar (P. Urban) – 55. Martínek (L. Kučera, Antoš), 61. Havlas (L. Kučera). Rozhodčí: Červenka – Kubíček, Pěkný. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 581. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:1.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, J. Kynčl, Bendík, Boukal, Perička – Šlaicher, Kastner, D. Chalupa – Tatar, P. Urban, Krsek – T. Bláha (A), Chrtek, Moník – A. Jirků, Kozák, A. Cerman. HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Hofman) – Antoš, Lytvynov, Klodner, Kliment, V. Čížek, M. Tondr, Mašek – Hozák, Šafránek, D. Řepík – L. Kučera, Havlas, Martínek – Jankovský, Zumr, Plíšek – J. Dvořák, Hejňák.

Další výsledky 4. kola: Příbram – Chomutov 4:3, Kobra Praha – Tábor 4:5, Letňany – Ústí nad Labem 3:2p, Cheb – Řisuty 5:4p, Děčín – Kralupy nad Vltavou 2:1, Mostečtí Lvi – Písek 5:1.

Program 5. kola – čtvrtek 18.00: Benátky nad Jizerou – Mostečtí Lvi. Sobota 16.00: Ústí nad Labem – Písek. 17.00: Hronov – Tábor, Letňany – Kobra Praha, Příbram – Děčín. 18.00: Vrchlabí – Cheb, Kralupy nad Vltavou – Řisuty.