HC Nymburk – HC Trutnov 5:4 (3:2, 1:1, 1:1). Branky a asistence: 6. Krejčík (Toma, Kříž), 6. Sirotek (Toma, Dvořák), 18. Toma (Kořínek), 34. Kříž (Velechovský), 45. Velechovský – 4. Stehno (Šimoníček, Mikolášek), 18. Jindřich (Suchý, Chytráček), 33. Suchý (Chytráček, Jindřich), 56. Jindřich (Suchý). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 5:6, navíc Suchý (Trutnov) osobní trest do konce utkání. Využití: 3:1. Diváků: 260.

HC Trutnov: Škrabejl – Antonín, Pazdera, Mlejnek, Měsíček, Provazník – Suchý, Chytráček, Jindřich – Šimoníček, Mašek, Mikolášek – Dlab, Stehno, Řehák – Chochola.

Pouze s pěti obránci a deseti útočníky nastoupil Trutnov na ledě silného soupeř. Přesto to byl právě on, kdo šel do vedení. Ve 4. minutě skóroval Stehno po spolupráci se Šimoníčkem a Mikoláškem – 0:1. Nymburk ale rychle kontroval. V 6. minutě hrál přesilovku pět na tři a výsledek otočil. V 18. minutě odskočil na rozdíl dvou gólů, avšak za Trutnov snížil na 3:2 Jindřich. V úvodu druhé třetiny byli hosté pod velkým tlakem, ale v bráně předvedl několik skvělých zákroků gólman Škrabejl. Když Nymburk povolil, udeřil Suchý – 3:3. Jenže vzápětí gól dali i domácí.

Ve 45. minutě Nymburk po ráně Velechovského zvýšil na 5:3, ale Trutnov se nevzdal, bojoval a pět minut před koncem se mu povedlo snížit na 5:4, když se podruhé v utkání trefil Jindřich. Na vyrovnání už ale nebylo dost sil a času. Tým se navíc oslabil špatným střídáním a přišel o kapitána Suchého, který byl za faul loktem na hlavu soupeře potrestán pěti minutami a vyloučením do konce zápasu a navíc ho čeká disciplinární řízení.

„Rozhodlo, že dal soupeř tři z pěti gólů v přesilovkách. Na to, v jaké jsme hráli sestavě, jsme s výkonem spokojeni,“ prohlásil kouč Martin Řehák. „Škoda, že jsme nedosáhli aspoň na bod, určitě jsme si ho zasloužili,“ mrzelo ho.

„Ve hře pět na pět jsme byli lepší, ale rozhodlo se v přesilovkách, my dostali tři góly v našich oslabeních. Oba moje góly byly se štěstím, při prvním hodně práce udělal kapitán Pavel Suchý,“ řekl po zápase trutnovský útočník Ladislav Jindřich.

Po anulování výsledku vyloučeného Milevska jsou nyní Trutnovští v tabulce na posledním místě. Ve středu hrají doma s Pelhřimovem.