Olomouc - Vrchlabí 2:3 (0:2, 0:0, 1:2)

Výbornou obranou se na Hané prezentovali hosté, kteří dvě třetiny drželi domácí střelce v šachu. Sami naopak dvakrát skórovali již v úvodní části.

Nejprve za zády Žigárdyho skončila Wagenhoffera bomba a třiadvacet vteřin před odchocem do šaten využil přesilovou hru dorážkou Beck.

Domácí se dlouho nemohli prosadit, ale na začátku závěrečné třetiny je nakopla branka v přesilovce. Hanáci najednou Vrchlabí uzamkli v jeho třetině a v dvojnásobné početní výhodě po dorážce Sakrajdy vyrovnali.

„Když jsme dostali vyrovnávací gól na 2:2, bral bych i prodloužení,“ přiznal trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

Domácí totiž pokračovali v tlaku. V 55. minutě zachránil vrchlabské mužstvo skvělým zákrokem Štůrala, na kterého se řítil osamocený Brančík.

Gól visel ve vzduchu. Nečekaný úder ale přišel na druhé straně. Po chybě domácích na útočné modré se Vrchlabští dostali do přečíslení dvou na jednoho a Rod dorážel do prázdné branky.

„V závěru jsme udělali takovou lajdáckost. Sami jsme soupeři nabídli přečíslení. Místo, abychom puk poslali na zadní mantinel, přišla klička, která dopadla brejkem hostů,“ zlobil se olomoucký trenér Petr Vlk.

Fakta - branky: 42. Brančík (Mrázek), 53. Sakrajda (Kříž) - 6. Wagenhoffer (Rod), 20. Beck, 58. Rod (Gajovský). Rozhodčí: Trombík – Škach, Machálek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváků: 1500.

HC Olomouc: Žigárdy - Kudělka, Ministr, Smejkal, Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Štach, Kříž, Sakrajda, Nedbálek, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Mrázek, Bordowski, Žajgla.

HC Vrchlabí: Šťůrala - Vála, Matějíček, Chatrnúch, Bendík, Galvas, Lukáč, Koma, Wagenhoffer - Pajič, Beck, Horčička - Kříž, Látal, Rod - Gajovský, Fiedler, Konečný - Rusnák, Hruška, Krupka.

V příštím kole hraje lídr soutěže ve středu doma od 18 hodin proti Mostu.