Také druhý hrací den vyřazovacích bojů nabídl podkrkonošskému regionu pouze jednu vítěznou radost. Zatímco v sobotu uzmuli důležité domácí vítězství hokejisté z Vrchlabí, pondělí patřilo Trutnovu.

Trutnov – Děčín 3:2sn (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0)

Fakta – branky a asistence: 6. Malík (Vácha, Chytráček), 46. Voženílek (Malík), rozhodující nájezd Zahradník – 12. Navarra (Zika, Oliverius), 13. Petráš. Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:9, navíc Molnár (Děčín) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 615. Stav série: 1:1. HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Poul, Machač, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suvorov – Svoboda, Zahradník, Kubinčák – J. Martinec, Kastner,  T. Půlpán – Malík, Chytráček, Voženílek.

Bez útočníka Baránka i kapitána Aleše Půlpána se museli Trutnovští obejít v druhé bitvě s děčínskými Medvědy, přesto dokázali sérii srovnat na 1:1.

Draky poslal brzy do vedení Malík, soupeř ale dvěma slepenými góly skóre otočil a stav 2:2 po základní části zachraňoval v závěrečné periodě Voženílek. Opatrný hokej dospěl až do samostatných nájezdů a v těch Trutnov neprohrává. Zatímco Ašenbrenner žádnou z pěti střel za svá záda nepustil, ve druhé sérii duel rozhodl Zahradník.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Trenér HC Trutnov Aleš Půlpán st.: „Myslím, že z naší strany to byl lepší zápas než v Děčíně. Od začátku jsme do soupeře šlápli, dali jsme gól a drželi jsme se přesně naší taktiky. Ve druhé desetiminutovce první třetiny jsme ale od ní nepochopitelně ustoupili, trošku jsme se tam zbláznili a nechali jsme si během chvilky dát dva zbytečné góly. A pak jsme to museli dohánět. Ve druhé třetině jsme byli výrazně lepší a šli jsme tvrdě za vyrovnáním. Soupeře jsme do ničeho nepustili. Bohužel na každý gól se strašně nadřeme. Na druhou stranu musím říct, že tentokrát z nás opravdu sršela energie, že chceme vyhrát. Děčín má velmi zkušený mančaft, ale bylo vidět, že ke konci zápasu už jim ubývaly síly. To my jsme se naopak stále snažili střídat v krátkých intervalech, bruslit a dohrávat souboje. Naštěstí jsme se dnes vyvarovali nějaké fatální chyby, že by nám při tomto stylu hry ujeli a dostali bychom gól, ze kterého bychom se už těžko vyhrabávali. V play off může ta jedna chyba stát i zápas.“

Trenér HC Děčín Jaromír Carvan: „Tušili jsme, že série bude dlouhá a těžká, což se potvrzuje. Je škoda, že se nám v zápase nepodařilo odskočit na dvougólový rozdíl, protože pak by to vypadalo jinak. V dnešním utkání mě však trošku mrzí naše nedisciplinovanost od půlky zápasu, kdy jsme pomalu pořád hráli v oslabení. To asi zápas rozhodlo, protože nájezdy jsou už loterie a štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu domácích. Nicméně si myslím, že konec zápasu trošku nezvládl i rozhodčí, protože ten faul na Pavla Zajana byl likvidační zezadu. Odjel na vyšetření do nemocnice a myslím, že v této sérii dohrál. I tohle je ale play off a my nemůžeme čekat, že nám rozhodčí bude přát.

Kobra Praha – Vrchlabí 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

Fakta – branky a asistence: 4. Chlapík (Novák), 25. Chlapík (Skočovský), 29. Hlinka (Chlapík), 30. Matějček (Tuma, Slanina), 45. Tuma (Skočovský, Matějček), 52. Kellner (Antončík), 57. Tuma (Verbík) – 5. Miškovský (Šimoníček, Jirků), 46. Filip (Šťastný). Rozhodčí: Malota – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 348. Stav série: 1:1. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (od 31. Abrahám) – Tržický, Abraham, Niko, Matějček, Pojkar, Jirků, Chleborád, Havránek – Pilař, M. Filip, Šťastný – J. Hlaváč, Urban, Procházka – Miškovský, Šimoníček, Pšurný – Oppelt, Kerekanič, Moník.

Obrovsky důležité bude dnešní utkání na vrchlabském ledě. Pražská Kobra se totiž po úvodním debaklu 2:8 rychle oklepala a ve svém teritoriu soupeři vysokou porážku dokázala oplatit. Po vyrovnané první třetině Pražané zápas rozhodli třemi góly v prostřední části hry.

Dvůr Králové – Sokolov 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 37. Hrazdira (Hejna) – 19. Kuběna (Hruška), 23. Šik (Strunz, Hruška), 24. Trapl (Strunz, Čejka), 39. Hruška (Zadražil), 57. Strunz (Kuběna). Rozhodčí: Jechoutek – Schopf, Tasch. Vyloučení: 9:6, navíc Luštinec 10 minut OT, Hejna TH – Přindiš a Davídek oba 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:4. Diváci: 580. Stav série: 0:2. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Junek, Hamerský, Zmítko, Hlaváč, Petira, Vitebský – Luštinec, Kocián, Ukhin – Hejna, Hrazdira, Valášek – Ježek, Kmošek, Sedláček – D. Filip.

Ze západu Čech si nováček přivezl devítigólovou lekci a podobně jasně vypadal i druhý duel série  pod Hankovým domem. Sokolov se v něm představil jako kompaktní tým s řadou výrazných individualit a vcelku s přehledem dokráčel k druhé výhře.

Domácí se ale za svůj výkon rozhodně stydět nemuseli. Čestný úspěch zaznamenal Hrazdira, gólů v síti brankáře Kuchaře mohlo být i víc. Čtyři z pěti branek hosté vstřelili v přesilovkách, kterých k bouřlivé nevoli publika hráli Sokolovští až přespříliš.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Trenér HC Rodos Juraj Jurík: „Hráčům nemůžu vytknout nasazení a bojovnost. Nicméně play off rozhodují přesilové hry a oslabení. Už v prvním utkání v Sokolově jsme rychle prohrávali 0:2 po přesilovkách, dnešní zápas také zlomily přesilové hry. My jsme v nich nedokázali skórovat, naopak soupeř čtyři proměnil. V oslabení jsme kolikrát byli v držení puku, místo abychom ho vyhodili, tak jsme dostali branku. Takové věci se v play off nesmějí stávat.“

Trenér Baníku Sokolov Michal Jäger: „Věděli jsme, že to bude úplně jiný zápas než v Sokolově. Pro nás bylo velmi důležité, že jsme ustáli začátek utkání, kdy domácí hráli přesilové hry. Jejich ubráněním jsme položili základní kámen k úspěchu. Na konci třetiny se nám navíc podařilo proměnit vlastní přesilovku a ve druhé třetině jsme přidali další branky. Zápas rozhodly přesilovky, které se nám dnes opravdu dařily. Bylo to hektické utkání, hodně faulů z obou stran, hráče jsme upozorňovali, aby byli disciplinovaní. Ve středu budeme chtít sérii v Sokolově ukončit.“

OSTATNÍ SÉRIE PLAY OFF II. LIGY

Bílina – Jablonec 6:5p, stav série: 1:1

DS České Budějovice – Havlíčkův Brod 2:5, stav série 0:2

Klatovy – Žďár nad Sázavou 5:6sn, stav série 0:2

Nymburk – Kolín 1:0p, stav série 1:1

Tábor – Moravské Budějovice 1:3, stav série 0:2

Třetí zápasy se hrají ve středu od 18.00 (mimo jiné: Vrchlabí – Kobra, Děčín – Trutnov a Sokolov – Dvůr Králové).