Hokejisté z města na břehu řeky Úpy se na jednu stranu topí v euforii, na druhou ji ale tlumí. Důvodem je fakt, že v aktuální sezoně ještě nemají splněno. Jejich cíle totiž míří výš. Vyhráli titul krajských přeborníků, zvládli kvalifikaci pro baráž o druhou ligu a právě v ní by rádi dokonali triumfální jízdu.

Cesta kvalifikací byla pro trutnovské hráče i fanoušky pořádně dramatická. Nejprve si tým přivezl výhru z ledu pražského soupeře, tu ale musel o dva dny později hájit na domácím ledě. Drakům stačila remíza, jenže hosté už v 11. minutě vedli 0:2 a rázem byl úvodní duel zapomenut. Kdyby se Trutnovu nepodařilo ztrátu dohnat, šel by zápas do prodloužení a v něm se mohlo stát cokoliv.

Takřka šest stovek příznivců ale o podobném scénáři nechtělo ani slyšet a s jejich podporou ve druhé třetině snížil Perutek. Jenže krátce poté hosté odskočili do náskoku 1:3 a s nadějemi podkrkonošského celku to na konci prostřední periody vypadalo bledě. Naštěstí krátce po skončení trutnovské přesilovky ve 38. minutě udeřil Veselý. Před poslední dvacetiminutovkou bylo jasné, že se atmosféra ponese v duchu čekání „gól spásy".

Závěrečná část ale dlouho žádnou změnu nenabízela. Kralovali brankáři. Až v čase 56:10 to přišlo. Nahození Smékala dostal za záda gólmana Vokatého šťastně junior Janoušek a svým gólem rozburácel Pro Hockey arénu. Zajímavostí je fakt, že stejný hráč zařídil vítěznou branku už na ledě Hvězdy.

„Jsem rád, že jsem se trefil v tak důležité chvíli. Není důležité, kdo gól dal, ale že tam spadl. Určitě je to zatím můj nejdůležitější gól, zároveň ale doufám, že není poslední," nechal se pro klubový web slyšet hrdina kvalifikační bitvy.

V pátek vyplní Trutnov čekání na baráž bitvou o východočeský Superpohár. V 19 hodin přivítá tým Světlé n. S. Odveta se uskuteční v neděli.

.. na slovíčko s trenérem HC Trutnov Ladislavem Lubinou

„Věřím, že forma mladým hráčům vydrží"

V závěru letošní sezony posílil realizační tým draků a teď určitě nelituje. S trutnovským týmem dosáhl LADISLAV LUBINA na titul krajských přeborníků a momentálně bojuje o to, aby se podkrkonošský klub po dvouleté pauze vrátil na listinu druhé ligy. V neděli k tomuto snu jeho tým udělal další podstatný krok.

Trenére, máte za sebou hodně náročný víkend. Stihl jste se během něj vůbec pořádně vyspat?
Určitě stihl a dokonce jsem se byl i rozcvičit na kolečkových bruslích. Škoda je, že jsme neměli v sobotu trénink, protože na zimáku probíhal turnaj v curlingu. 
V zápase to bylo vidět.

Cestu kvalifikací k baráži o druhou ligu jste zahájili pátečním utkáním na ledě Hvězdy Praha. Jak probíhala příprava na soupeře, o němž jste toho moc vědět nemohli?
Probíhala úplně normálně, v týdnu jsme potrénovali. Bohužel jsme ale neměli žádné informace o soupeři a nemohli se na něho speciálně připravit.

Vyhráli jste 3:1. Co vám duel prozradil? Na co jste pak musel nejvíc upozorňovat svěřence před odvetou?
Hvězda Praha je mladé mužstvo, složené převážně ze studentů. Z toho vyplývá, že velmi dobře bruslí. V Praze bylo naší výhodou velké hřiště, protože jsme měli na vše o trochu více času než v Trutnově. Upozorňovali jsme právě na dobré bruslení a především podcenění po pátečním vítězství. Bohužel k němu podle mne došlo.

Odveta vás čekala hned o dva dny později a do zápasu jste šli s netradičním vědomím, že k postupu stačí i remíza. Jak těžké je v tomto případě udržet koncentraci hráčů?
Jak již jsem řekl v předešlé odpovědi, na tuto skutečnost jsme upozorňovali, ale bohužel jsme nebyli vyslyšeni. Díky laciným brankám v naší síti jsme se trápili až do konce utkání.

Duel se pro vás od začátku nevyvíjel dobře. Byli hosté o poznání připravenější než v prvním souboji?
Určitě ztratili respekt z některých našich hráčů a dali do hokeje to podstatné – nasazení a bojovnost.

Ještě pár minut před koncem jste prohrávali. Chystal jste se myšlenkami už na prodloužení nebo jste stále věřil, že postupový gól přijde?
Samozřejmě jsem věřil. Ale v hlavě se mi rodily i myšlenky na power-play, kterou v závěru hráli hosté.

O potřebný gól se v čase 56:10 postaral junior Roman Janoušek. Co jste říkal na výkony mladých hráčů, kteří v tak důležitých momentech nahradili absentující a zkušenější borce?
Naši mladí hráči hráli v play off a kvalifikaci opravdu výborně a rozhodovali utkání. Věřím, že jim forma vydrží ještě do dalších bojů.

Na druhou stranu se na úspěchu mužstva na ledě podílel váš trenérský kolega Jiří Malinský. Pro kouče je jistě skvělé, když má mezi hráči prodlouženou ruku, viďte?
Jirka určitě ukazuje, proč byl velice kvalitním obráncem nejen české extraligy. Jsem rád, že se podařilo ho přemluvit, aby do závěru sezony nastupoval na ledě.

V Trutnově vás, bývalých hokejistům Pardubic, je hned několik. Vyzdvihnout si asi nejvíc zaslouží gólman Radovan Biegl. Co jste říkal na jeho výkony v posledních duelech a bude mít vaši důvěru i ve zbytku sezony?
Radovan už také asi moc nepočítal, že by nastupoval na brankářském postu. I u něho věřím, že mu především vydrží zdraví a o formu se nebojím (usmívá se).

Kvalifikaci o baráž máte zdárně za sebou. Jak ale nyní vnímáte fakt, že stále není znám jízdní řád samotné baráže? Máte už alespoň nějakou představu, kudy povede cesta do druhé ligy?
Abych pravdu řekl, nevíme vůbec nic. Baráž by měla začít určitě až po 19. březnu, kdy se ještě hrají zbylé kvalifikační boje. Jakým stylem a proti kterému soupeři budeme hrát, to pořád nevíme.

Jelikož k baráži dojde za delší čas, vyplní vám pauzu boje o Superpohár mezi přeborníky Královéhradeckého a Pardubického kraje. Jste za tuto možnost, jak udržet tým v soustředěnosti, rád?
Tuto zápasovou praxi vítáme. Být delší dobu bez zápasového zatížení je vždy složité.