Nejen, že jde o nejdelší druholigovou štreku, ke všemu je Jindřichův Hradec soupeřem, proti němuž se prostě trutnovským hokejistům nedařilo a nedaří. Vrchol všech vzájemných duelů navíc přišel v nedělním utkání 29. kola, při němž svěřenci trenérského dua Řehák Malinský inkasovali potupných jedenáct branek.

II. LIGA

KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC BAK Trutnov 11:1 (5:0, 3:0, 3:1).

Fakta branky a asistence: 2. Voříšek (J. Mazanec), 5. Dvořák (Kupec, Kocar), 6. Měrka (Záhora), 14. Voříšek (Kubeš), 20. Milotinský (Kocar), 29. Procházka (Kupec, Kocar), 33. Měrka (Skokan, Záhora), 34. Kupec (Kocar, Procházka), 46. Skokan (Měrka), 49. Záhora (Heršálek), 55. Milotinský 60. Březina (Bláha, Rejzek). Rozhodčí: Němec Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:9, navíc Karlík (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 4:1. Diváků: 588.

HC Trutnov: Truhlář (14. Jeschke) Poul, Antonín, Kuna, Seidl, Schwartz, Karlík, Klement, Rejzek Fořt, Šimoníček, Chochola Mašek, Bláha, Březina Luštinec, Chytráček, Veselý Dlab, Perutek.

Naposledy 28. února roku 2010 získali hokejisté z Krkonoš skalp soupeře od rybníku Vajgar. Na jihu Čech tehdy vyhráli 5:3, pak ale následovalo sedm porážek v řadě! O té poslední rozhodli Jindřichohradečtí v samotném úvodu nedělního střetnutí.

Když se v 6. minutě ze svého gólu radoval tradiční kat Trutnova Měrka, zvyšoval již vedení domácích na 3:0. Úvodní část skončila 5:0 a o vítězi zápasu tak bylo rozhodnuto. Ve zbytku střetnutí hosté těžko hledali síly na korekci stavu, gólů v jejich síti naopak přibývalo. Alespoň malou útěchou tak mohl být v čase 59:32 čestný úspěch Březiny, jímž hostující forvard snižoval na 11:1.

Těžko hledat slova, která by si dnes hokejisté a fanoušci trutnovského klubu v tisku rádi přečetli. Jedna věta však přesto pozitivní být může. Po nedělním „představení“ je potřeba vzpomínky na jihočeskou misi hodit za hlavu, jako by k ničemu nedošlo. Před mužstvem je nyní domácí utkání s Břeclaví, a to by mohl být pro „draky“ zápas roku. Pokud jej vyhrají, dají na těžkou ránu z velké části zapomenout. Ke splnění cíle ale budou potřebovat i vrchovatou podporu svých fanoušků, jejichž hlasivky budou zítra dvojnásob důležité.

DALŠÍ VÝSLEDKY 29. KOLA

Kolín Pelhřimov 5:1, Břeclav Nymburk 5:6 po sam. náj., Technika Brno Chotěboř 1:3, Kutná Hora Žďár nad Sázavou 4:3 po prodloužení.

Nymburk Technika Brno, Pelhřimov Jindřichův Hradec, Žďár nad Sázavou Kolín, Trutnov Břeclav (středa 21. prosince, 18 hodin), Hodonín Kutná Hora.