Připomeňme výchozí situaci. Hráči Litomyšli i Nového Bydžova se na semifinále v klidu chystali od minulé neděle, mohli si po čtvrtfinále „odfrknout“ a zregenerovat síly. Protivníci z Nového Města i České Třebové odehráli ve středu a v pátek těžké čtvrtfinálové bitvy, páteční pátá utkání dohráli někdy k desáté hodině večerní a v neděli v pět odpoledne nastupovali k semifinále proti dvěma nejlepším mužstvům dlouhodobé části. Mohlo to za těchto podmínek skončit výsledkově jinak? Reálně ne. Což není samozřejmě chyba žádného klubu, jenom poukaz na Achillovu patu stávajícího herního modelu soutěže, protože taková zápasová zátěž na neprofesionální úrovni je zkrátka nad limity únosnosti.

Nebylo tedy divu, že třeba na litomyšlském ledě měli domácí hokejisté od začátku zřetelnou převahu ve všech směrech, ve 24. minutě vedli 4:0 a o osudu střetnutí bylo prakticky rozhodnuto. A to domácí ještě neproměnili trestné střílení. Hosté evidentně „tahali nohy“, nicméně odevzdaným soupeřem nebyli, postupem času obraz hry přece jenom srovnali a v přesilových hrách korigovali skóre do přijatelné podoby. První výhru však Litomyšl měla pod kontrolou.

Nařízené a neproměněné trestné střílení:

Zdroj: Radek Halva

V Novém Bydžově to vypadalo trochu jinak, tam Kohouti ještě po čtyřiceti minutách drželi reálnou naději na dobrý výsledek. První třetina jim herně vyšla, po spolupráci Pláška s Filipem se ujali vedení a slibných možností měli více. Ke své škodě však v závěru úvodní periody nezvládli přesilovou hru a Procházka v čase 19:38 lacino vyrovnal. To byla velká chyba. Ještě druhá třetina nevypadala z pohledu hostů nikterak zle, byť v polovině utkání otočil Jebavý vývoj skóre na 2:1. Očekávané drama se však nekonalo, protože v nástupu do poslední dvacetiminutovky nakupili Kohouti několik hrubek, ty nezůstaly bez trestu, ve 45. minutě to bylo rázem 4:1 a domácí zbytek zápasu ovládli. „Dvě třetiny jsme odehráli celkem slušně, bohužel neproměnili tři vyložené šance. Do závěrečné části jsme šli s odhodláním se v Novém Bydžově poprat o dobrý výsledek, opak byl pravdou. Během tří minut jsme vyrobili dvě hrubé chyby v obranném pásmu a inkasovali dva góly, které nás poslaly do kolen,“ hodnotil duel na klubovém webu českotřebovský trenér Jaromír Jindřich.

SEMIFINÁLE PLAY OFF, 1. zápasy:

HC Litomyšl – TJ Spartak Nové Město nad Metují 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Branky: 3. Jakubec (J. Voříšek), 13. Cink (Barkóci, Bažant), 15. Jakubec (Vomočil, J. Voříšek), 24. Barkóci (A. Půlpán, T. Půlpán) – 38. Vitebský (Hynek, Pohl), 59. Šťastný (Franc, Reichmann). Rozhodčí: Čížek, Vrba – Mikula, Landsmann. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Diváci: 453. Litomyšl: Horáček – Jonáš, Škvor, Š. Voříšek, Bažant, Bláha, Švec, Zahradník – Vomočil, Cink, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, Stoklasa, J. Voříšek, Jakubec, Jankovský, J. Dostál. Nové Město nad Metují: Biegl – Franc, Vitebský, Šrenk, Borovec, Dufek, Pohl, V. Dostál – Reichmann, Koudelka, Černý, Bucek, Hylena, Řehák, Hynek, Šťastný, Vaňát, Prouza.
Stav série: 1:0.

Stadion Nový Bydžov – HC Kohouti Česká Třebová 7:2 (1:1, 1:0, 5:1)

Branky: 20. Procházka (Hlaváček), 31. Jebavý (Černý, Němec), 41. Petr (Procházka, Hlaváček), 45. Němec (Jebavý, Černý), 52. Bureš (Eis, Chára), 54. Novák (Matějíček, Veselý), 58. Bureš (Němec, Zmítko) – 18. Filip (Plášek), 59. Hemský (Semorád, Schejbal. Rozhodčí: Petr, Machač – Rezek, Šesták. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 315. Nový Bydžov: Veselý – Pilný, Matějíček, Muška, Bezděk, Novák, Zmítko – Petr, Procházka, Hlaváček, Ladman, Chára, Eis, Černý, Němec, Jebavý, Bureš. Česká Třebová: Kraus (52. Ament) – Sedlák, Jemelka, Pažourek, Schejbal, Pražák, Daněk – Augustin, Pavlovský, Fúzik, Hemský, Semorád, Ostřanský, Plášek, Filip,Veverka.

Další program - 2. zápasy, středa 22. února, 18.30: Česká Třebová - Nový Bydžov, 19.00: Nové Město nad Metují – Litomyšl (ve Dvoře Králové nad Labem).

POHÁR VLADIMÍRA MARTINCE, 2. kolo:

TJ Orli Lanškroun – HC Spartak Polička odloženo.

3. kolo:

HC Spartak Polička – HC Hlinsko 2:7 (1:2, 1: 4, 0:1). Branky: 7. Elis (Boštík), 26. Malenovský (Šerejch) – 19. Kišš (Machač, Karásek), 19. Chvojka (T. Prachař, Štěpánek), 23. Beneš (Chvojka, T. Prachař), 24. Karásek (Machač), 29. Kišš (Karásek, Hron), 35. Chvojka (T. Prachař), 42. Brázda (Kišš). Rozhodčí: Kolář - Kalus, Kopecký. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 183.
Utkání bylo ukončeno v čase 47:41 kvůli poruše rolby.

Další program – 4. kolo, neděle 26. února, 17.00: Polička – Lanškroun.