Domácí (poučení v předchozím kole výpraskem 7:2 od Vrchlabí) do utkání vlétli s ofenzivním nadšením. Tlačili se dopředu, ale paradoxně po chybě Fořta v rozehrávce mohl skórovat Trutnov. Střela hostujícího útočníka ale skončila jen na tyči.

Do tutové šance se dostal až ve 12. minutě dvorský Patrik Fořt, gólman Jeschke ho ale vychytal. Domácí si vytvářeli i další šance, ale stejně jako v přípravných zápasech se jim zatím nevedla finální koncovka. Když pak v 16. minutě musel za pád pod nohy na trestnou Karlík, a v poslední minutě Sedláček za příliš mnoho hráčů na ledě, tlak domácích oslabil.

Ve druhé třetině dvorští pokračovali v tlaku. Herní převahu ale nedokázali vyjádřit brankami, a to ani při přesilovce ve 28. minutě. Osmělili se ale několikrát i hosté. Ve 35. minutě (po přesilovce) došlo k asi největším závaru před domácí brankou. Hosté ale v obrovské tlačenici puk do branky nedostali.

První gól zápasu padl půl minuty před koncem druhé části hry. Drtivý tlak Dvora zužitkoval ve vedoucí branku David Hrazdíra, když se při úniku dvou na jednoho přesně trefil pod horní tyčku.

Hosté sice ve třetím dějství výrazně přidali, ale paradoxně góly střílel Dvůr, který chytře čekal na brejky. Jeden takový ve 49. minutě skvěle vyřešila dvojice Kocián - Kmošek. A za 50 vteřin už to bylo 3:0, když perfektním blafákem zakončil sólo Luštinec.

Poprvé byl dvorská defenziva překonaná až v 50. minutě, když si obránce Hamerský nešťastně rukou srazil puk do vlastní svatyně. Gól byl připsán Tomáši Půlpánovi - 3:1.

Na víc se ale Trutnovští nezmohli. Dvě minuty před sirénou si vzali oddechový čas, ale snahu snížit zhatilo oslabení po vyloučení Koláře.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ – HC BAK TRUTNOV 3:1

Branka: 40. Hrazdíra (Ďurač). 49. Kmošek (Kocián), 49. Luštinec - 50. T. Půlpán. Rozhodčí: Vištejn – Kettler, Axman. Diváků: 830. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.

Sestavy - Dvůr: Čáp – Vitebský, Klust, Hamerský, Janeba, Petira, Junek, Karlík - Filip, Hrazdíra, Kmošek - Sedláček, Zmítko, Kocián - Luštinec, Ďurač, Fořt - Ježek, Lelka.
Trutnov: Jeschke - Poul, Polívka, Vácha, Fedulov, Malík, Suk - A. Půlpán, Martinec, Kolář - T. Půlpán, Kastner, Ukhin - Zahradník, Janoušek, Hlaváček - Adolf, Chytráček.

Další zápasy 2. kola:

BANÍK SOKOLOV - HC STADION VRCHLABÍ 5:6

Branky a nahrávky: 2. Čejka (TS), 13. Strunz (Kuběna, T.Rohan), 35. Přindiš (Kuncl, T.Rohan), 55. Trapl (Čejka), 59. T.Rohan (Kuncl) – 3. Chleborád (Urban), 9. Šimoníček (Jirků), 14. Miškovský (Pšurný), 45. Šťastný (Abrahám, Niko), 57. Miškovský, 58. Šťastný (Maďar, Filip). Rozhodčí: Hlinka – Hynčica, Goltsch. Třetiny: 2:3, 1:0, 2:3.

Sestavy - Sokolov: Hruška - Přindiš, Kuncl, Šik (C), Michálek, Gombár, Hohl, Rulík – Strunz, Kuběna (A), T. Rohan, Trapl, Čejka, Račanský (A), Šmejc, Osmík, Zadražil, Pfister, Kvapil. Trenér: Michal Jäger.
Vrchlabí: Jelínek – Abrahám, Niko, Jirků (A), Matějček, Pojkar, Chleborád – Oppelt, Filip (C), Šťastný, Bláha (A), Šimoníček, Maďar, Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Kerekanič. Trenér: Radoslav Svoboda.