Tomáši, jak se vám ve středu jelo na zápas s vědomím, že už můžete finále ukončit?
Jelo se nám dobře a s čistou hlavou. Věděli jsme, že nemusíme být v nějaké křeči jako domácí. Těm mohla sezona skončit. Nálada u nás byla výborná, a to v autobuse i v šatně. Bohužel ale ve třetí třetině Trutnov sahal po vítězství víc a my se musíme o titul porvat v neděli.

Vaši fanoušci doufali ve třetí výhru. Na druhou stranu ale, nebyla by škoda, kdyby se tak skvělé finále hrálo jen na tři vítězná utkání?
Tak z hlediska fanouška i z ekonomického pohledu by byla škoda, kdyby bylo po třech zápasech hotovo. Takhle můžeme předvést skvělý hokej ještě před naším domácím publikem. Určitě přijde zase plný barák skvělých příznivců a my snad už budeme slavit.

Ač domácí vstřelili první gól, vám se podařilo duel otočit a dlouho jste vedli. Co chybělo k tomu, abyste přidali pojistku nebo vedení alespoň udrželi?
Myslím si, že zlomový moment přišel v prvních deseti minutách třetí části. Měli jsme tři přesilovky. Kdybychom jednu proměnili, bylo by asi hotovo. Bohužel jsme ale gól nedali, a zatímco v předchozích duelech se štěstíčko přiklonilo na naši stranu, tentokrát to bylo naopak. Není ale nad čím zoufat. Máme ještě jeden zápas.

Porazil vás druhý útok Trutnova. Dají se tihle borci vůbec uhlídat?
Tak oni mají celkově ty útoky skvěle poskládané. V ofenzívě mají obrovskou sílu. Je tam spousta šikovných hráčů a je těžké s nimi hrát.

Vy sám jste v předchozích dvou zápasech nebodoval, ale vyhráli jste. Nyní je to naopak. Jsou dva góly aspoň malou náplastí na porážku
Jistě že bych byl radši, kdyby pomohly k vítězství. Je to takový nijaký. Mám radost, ale převládá zklamání.

Trutnov snížil náskok. Vy ale můžete sérii ukončit v domácím prostředí. To by šlo, ne?
Určitě, bylo by to lepší. Mohli bychom ukázat pohár před našimi fanoušky a nemuseli nikam cestovat.