První důležitý krok zvládli. K tomu, aby se však hokejisté HC Vrchlabí podívali do semifinálového souboje první ligy, potřebují udělat ještě další tři kroky.

„První vítězství je ale vždycky dobré na psychiku. Hodně to pomůže,“ řekl kapitán horalů Aleš Vála poté, co si jeho tým ve středu poradil v úvodní čtvrtfinálové bitvě s Hradcem.

Vítězství 5:3 se zrodilo v přesilových hrách. Domácí hokejisté se v nich dokázali prosadit hned čtyřikrát.

„Přesilovky v play off rozhodují a vždycky rozhodovat budou. Můžeme být jen rádi, že nám to tam padlo,“ povídal Ladislav Kubeš, autor vyrovnávací branky na 1:1. Chvíli po něm využil dvojnásobnou početní výhodu i Beck.

„Zápas jsme nezačali špatně, dali jsme gól, ale od té doby jsme začali dělat strašně faulů. To nás hrozně poškodilo, ubývaly nám síly,“ naříkal po prohře hradecký kapitán Jaroslav Roubík, muž první třetiny, ve které dal dva góly a od třetího jej v závěru dělily milimetry.

Situace z 20. minuty utkání na první pohled vypadala jako gólová, ovšem jak ukázal DVD záznam po zápase rozhodčí gól správně neuznali. Puk po odrazu od horní tyčky za brankovou čáru nepřešel.

Po střechu zaplněná Elektromont aréna sledovala ve středu skvělý hokej, i přestože třeba vrchlabští hokejisté hráli zápas po dvoutýdenní pauze. „Myslím, že na začátku to na nás bylo trochu znát, ale pak jsme se do toho dostali. Hradec přibrzdila jeho vyloučení,“ poznamenal kapitán Vála. „Opravdu začátek jsme měli nic moc. Hradec hrál výborně. My jsme ale perfektně fyzicky připravení a věřím, že sérii zvládneme,“ řekl Kubeš.

Druhé utkání čtvrtfinálové série se hraje pod Krkonošemi dnes večer. Co si před zápasem mysleli vrchlabští hráči?

„Jsem optimista. Přestože má Hradec výborné mužstvo a určitě chce u nás jednou vyhrát, věřím, že to zvládneme,“ prohlásil po úvodním derby útočník Ladislav Kubeš. „Na to, že jsme vyhráli první zápas, ale musíme zapomenout,“ doplnil Aleš Vála.