Soupeřem jim jak v Pražském přeboru, tak v krajské lize Libereckého kraje byly v tabulce druhé kolektivy. Nejprve Lomničtí v sobotu odfárali cenný bod s pražskou Hvězdou, o den později si smlsli na libereckých vojácích.

Pražský přebor

Lomnice – Hvězda Praha 6:6 (2:1, 1:4, 3:1)

Fakta – branky a asistence: 8. Junek (L. Syrovátka, Kedršt), 13. Martinec (J. Syrovátka, Kedršt), 31. J. Syrovátka (Ješko, Rudiš), 47. J. Syrovátka (L. Syrovátka, Martinec), 53. Junek (Červený), 54. Kedršt (TS) – 12. Nedvěd (J. Veselý), 21. Novák (Nacházel), 22. Nedvěd (J. Veselý, P. Veselý), 35. J. Veselý (Nedvěd, Josefus), 35. Hrubant (Kurma, Němec), 58. Čermák (Nacházel, Fuks). Rozhodčí: Touš – Svobodová, Doležal. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 111. Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Musílek (35. Mrázek) – Kinčl, Martinec, Sehnoutek, Červený, Kuch, Vala – Junek, L. Syrovátka, Kedršt – Ješko, J. Syrovátka, Rudiš – Karásek, Mizera, Václavec.

Velmi cenný bod si lomničtí hokejisté připsali na závěr Pražského přeboru. V prostředí vlastní haly přivítali tým Hvězdy, tedy soka, který v celém ročníku ztratil body pouze s bezkonkurenčními Letňany.

Divácky atraktivní partii střelecky zahájil Junek a na vyrovnání hostů odpověděl záhy Martinec. Ačkoliv domácí ovládli úvodní část, po druhé už o dvě trefy ztráceli. Ve 21. a 22. minutě otočili stav Novák s Nedvědem a na gól z hole Jakuba Syrovátky reagovali hosté znovu slepenými trefami (3:5).

Jenže zvratům nebyl konec. Výborní domácí totiž ve třetí části dokázali opět srovnat a v 54. minutě Kedršt z trestného střílení ještě jednou poslal Lomnici do vedení. Skalp Letců ale domácím přán nebyl, na konečných 6:6 vyrovnal dvě minuty před koncem Čermák.

V soutěži Lomnici sezona skončila, v play off již budou pokračovat jen pražské celky.

KL Liberecka

Lomnice – VTJ Ještěd Liberec 9:3 (0:1, 5:0, 4:2)

Fakta – branky a asistence: 27. Kuch (Rudiš), 31. Ješko (Rudiš), 36. Knap (Červený), 36. Rudiš (Kuch), 39. Ješko (Rudiš, Kuch), 41. J. Syrovátka (Martinec), 51. J. Syrovátka (L. Syrovátka), 56. Kotula (TS), 59. Kotula (J. Syrovátka, L. Syrovátka) – 9. Šesták (Herda), 42. Herda (Tomíček), 49. Šesták (Herda). Rozhodčí: Wágner – Novák, Bosák. Vyloučení: 4:9, navíc Tomíček 5 minut + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 162. Hokejový klub Lomnice n. P.: Mrázek – Kotula, Martinec, Červený, Sehnoutek, Kinčl, Vala – L. Syrovátka, Junek, J. Syrovátka – Špaček, Kedršt, Knap – Ješko, Kuch, Rudiš.

Také o den později nastoupili Lomničtí k souboji s druhým celkem tabulky, tentokrát ale šli do utkání v roli favorita. Domácí se takřka do poloviny zápasu trápili. Od deváté minuty prohrávali 0:1 a až ve 27. minutě k radosti diváků dokázal vyrovnat vůdce třetí formace Kuch.

Odstartoval tím střelecké představení spoluhráčů. Ještě do konce třetiny se totiž prosadili Ješko, Knap, Rudiš a minutu před sirénou znovu Ješko. Za stavu 5:1 bylo rozhodnuto, ve zbytku duelu ale oba týmy fanouškům ještě stejnou porci branek připravily. Za domácí se dvakrát činili Jakub Syrovátka s Kotulou, korigovali Herda a Šesták.

Ve zbytku základní části bude Lomnice usilovat o zachování stoprocentního bodového zisku. To ale již mimo svou halu, ve Frýdlantu, České Lípě a Varnsdorfu.