Vojto, za deset předchozích kol jste se trefil jednou, a teď najednou tři góly za zápas. Co se dělo v Novém Městě tak nevšedního?
Těžká otázka na úvod (usmívá se). Myslím si, že náš útok s Liborem Maškem a Jindrou Zítkou se postupně víc sehrál. O ničem jiném to asi není. Někdy máte štěstí, že se k vám všechno odrazí, jindy tomu tak není.

Vzpomenete si, kdy naposledy jste v dresu Trutnova zaznamenal hattrick?
Vzpomenu si, není to tak dlouho. Bylo to v loňské sezoně, a to hned v úvodním kole na ledě Nového Bydžova.

Kterou ze tří branek byste označil za nejhezčí a jak byste právě tu popsal?
Nejhezčí byla ta druhá. Libor Mašek mi puk přenechával do tandemu, za modrou čárou najel do dvou obránců, které tam zboural. Já jen střílel nad lapačku a pod břevno to tam zapadlo.

Nové Město tradičně patří k silným soupeřům. Bál jste se za stavu 1:3 případného zvratu?
Nebál jsem se. Zápas jsme měli víceméně ve svých rukách. Ve druhé třetině jsme trošičku polevili, ale věřil jsem, že dáme další góly. Šancí bylo po celý zápas dost.

Připsali jste si osmé vítězství v řadě, navíc čtvrté v normální hrací době. Dá se momentální forma týmu označit za ideální?
Ideální to není nikdy, ale momentálně je forma týmu v sezoně zatím nejlepší. Čtyři, pět posledních zápasů hrajeme dobře, ale ideální to ještě určitě není.

Nyní vás čekají dva duely na domácím ledě. Mohou se příznivci Trutnova těšit na další střelecké hody?
Byli bychom rádi, kdyby se těšit mohli, ale dopředu to nedokážu říct. Teď s Novou Pakou to bude těžký zápas, protože oni poslední čtyři duely vyhráli a nečeká nás nic jednoduchého. Pokud ale budeme hrát jako doposud, pak si myslím, že vyhrajeme.

Spartak Nové Město – HC Trutnov 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Fakta – branky a nahrávky: 35. Ježek (Kodym) – 6. Perutek (Poul), 19. Luštinec (Chytráček), 31. Veselý (Chytráček, Luštinec), 48. Chytráček (Karlík), 52. Perutek (Mašek), 55. Perutek (Zítka). HC Trutnov: Škop – Antonín, Kozák, Vaněk, Karlík, Poul, Procházka – Zmítko, Šimoníček, Zelenka – T. Veselý, Chytráček, Luštinec – Perutek, Mašek, Zítka.