Dočkali se. Příznivci vrchlabského Stadionu dostali po dlouhé přestávce poprvé možnost vidět své hokejové miláčky v akci. Po týden staré přípravě v Kolíně (3:5) se svěřenci trenéra Josefa Řeháčka poprvé představili i ve vlastní hale a natěšené publikum potěšili vítězstvím 4:3 po samostatných nájezdech.

Hokejová příprava

Vrchlabí – Jablonec 4:3 SN (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0), na náj. 2:0

Fakta – branky a asistence: 4. Šťastný (Bláha), 18. Lenoch (Krsek), 44. Fořt (Vlach, Filip), rozhodující nájezd Bláha – 27. Šulc (Tondr, Bříška), 32. Homolka (Nevyhoštěný), 53. Nevyhoštěný. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 495. HC Stadion Vrchlabí: Neužil (Veselý) – Skočovský, Hamerský, Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch – Fořt, M. Filip, Půlpán – Šťastný, Bláha, Matějka – Krsek, Jirků, Jakubec – Srnský, Marks, Vlach.

Úvodní domácí duel přilákal do Elektromont arény pětistovku diváků a ti sledovali od začátku útočný hokej. Vrchlabáci své fanoušky nenechali dlouho čekat na první gól a již v čase 3:26 se po obkroužení hostující branky prosadil Šťastný – 1:0. Pár minut před sirénou domácí soupeře zmáčkli a na konci tlaku byla dorážka Lenocha, jež stanovila stav první třetiny (2:0).

Vrchlabský gólman Neužil sice neinkasoval, v prostřední části se ale „dočkal" i on. Nejprve jej překonal Šulc a krátce po něm srovnal Homolka. Přesto si domácí ještě jednou dokázali vzít náskok zpátky. Ve 44. minutě Vlach krásně našel Fořta, a ten střelou zápěstím vyhnal pavouky z růžku Bouškovy svatyně – 3:3.

Hosté ještě jednou vyrovnali, v 53. minutě Nevyhoštěným, ale po bezbrankovém prodloužení již slavili jen horalé. V samostatných nájezdech totiž udeřili Vlach s Bláhou, a jelikož hosty vychytal Neužil, zůstala výhra doma.

.. na slovíčko s trenérem HC Stadion Vrchlabí Josefem Řeháčkem

„S přípravou jsem zatím spokojen"

V obnovené premiéře na vrchlabské střídačce sice proti Kolínu neuspěl, na domácím ledě ale začal vítězstvím. Zkušený trenér a navrátilec do Podkrkonoší JOSEF ŘEHÁČEK si v úterý večer mohl se svými kolegy radostně plácnout. Jeho tým totiž po vyrovnaném průběhu uspěl proti Vlkům z Jablonce nad Nisou a po samostatných nájezdech zvítězil 4:3.

Trenére, máte za sebou po delší době vítězství na vrchlabské střídačce. Jak velkou vám udělalo radost?
Tak na půl. První třetinu jsme odehráli dobře a podle představ. Pak jsme zamíchali sestavou a druhá část se mi vůbec nelíbila. Později už bylo těžké se vrátit do tempa. Nicméně šlo o druhý zápas. Soupeř hrál už pošesté. I tak příprava splnila účel.

Samozřejmě ještě vůbec nešlo o mistrovské body, přesto jakou váhu pro vás mají výsledky v přípravě?
Já spíš koukám na herní projev. Zkoušíme všechny varianty. Někteří hráči budou hrát druhou ligu prvně. Výsledek je také důležitý, pro psychiku, ale i pro vrchlabské fanoušky. Byl bych moc rád, kdyby jich na náš hokej chodilo co nejvíc.

Jsme na konci srpna, takže i v nějaké fázi přípravy. Jste zatím s jejím průběhem spokojen nebo je něco, co jste s novým týmem plánoval, ale nestihl?
Ono je tolik práce, že to budeme nacvičovat ještě v průběhu mistrovské sezony. Ať už jde o přesilovky, hru v oslabení. Navíc je tu nové pravidlo s větším pásmem. Kluci se ale připravují poctivě, tréninky máme každý den a já jsem s nimi spokojen.

Fanoušci Stadionu mohli poprvé vidět nové tváře. Do týmu přišli Jan Matějíček, David Skočovský, Daniel Vlach, Aleš Půlpán a vrátil se odchovanec Jiří Jebavý. Jak se vám líbily jejich výkony?
Matějíčka z Hradce Králové jsem tedy ještě neviděl, ale ostatní, co přišli, budou pro tým určitě platnými. Chtěli jsme je do kádru a nyní je potřeba s nimi pracovat, aby podávali výkony, jaké od nich očekáváme.

Klíčovým postem v hokejovém kádru bývá brankář. V dosavadních dvou duelech zatím nejvíce prostoru dostal Jakub Neužil. Je právě mladý sparťanský gólman favoritem na post jedničky?
Nerad bych něco prozrazoval. V pátek hrajeme s Kolínem, zkusíme Michala Veselého. Jde o dva kluky a my se musíme rozhodnout, který z nich u nás bude.