Mise splněna. Hokejisté Vrchlabí to dokázali a ze stadionu Horácké Slavie si do Krkonoš přivezli jedno důležité vítězství. Znamená to, že v domácím prostředí Elektromont arény mohou po případném pondělním úspěchu v úterý útočit na postup do čtvrtfinále.

Na druhou stranu co chybělo k tomu, aby zítra Vrchlabští odvraceli konec sezony. Po páteční porážce 2:4 se totiž pro ně ani druhé osmifinále nevyvíjelo moc dobře. Po dvou třetinách prohrávali 0:2. Domácím náskok zařídili Dolníček, který skóroval zpoza branky nahozením puku do Ševčíkových zad, a Burian, jenž horalům zasadil ránu ve vlastním oslabení a před závěrečným dějstvím je postavil před nelehký úkol – dát alespoň dva góly a vynutit si prodloužení. A vida, stalo se.

Mohutnou hostující ofenzivu odstartoval ve 43. minutě Kubeš. Po přihrávce Hubáčka zpoza branky vrátil hostům direkt z vlastního oslabení – 1:2. Vyrovnání viselo ve vzduchu, ale domácí brankář Francouz odolával. Až v 58. minutě hosty spasil… Tipnete si kdo? Ano, opět kapitán Gengel – 2:2. Muž, který Vrchlabí do play off poslal v posledním kole základní části, pak navíc úřadoval i v prodloužení. V 65. minutě našel křižným pasem Bendíka a krkonošský bek tvrdou ránou ukončil zápas.

Třebíč - Vrchlabí 2:3 po prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Fakta – branky a asistence: 32. Dolníček (Šedivý, Ostrčil), 36. Burian (Ostřížek) – 43. Kubeš (Hubáček), 58. Gengel (Čurilla, Klimt), 65. Bendík (Gengel). Rozhodčí: Skoupý – Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 9:9, navíc Vála (Vrchlabí) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2740. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2 – 0:1. Stav série: 1:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz – Ostrčil, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Kempný, Kadela – Káňa, Dolníček, Šedivý – Rod, Nahodil, Obdržálek – Přibyl, Zahradník, Fila – Burian, Ostřížek, Stejskal.

HC Vrchlabí: Ševčík – Matějíček, Vála, Čížek, Bendík, Chmelíř, Chaloupka, Mikšovský, Hanzl – Tvrdek, Filip, Rusnák – Gengel, Čurilla, Klimt – Kubeš, Hubáček, Procházka – Andres, Zíma, Látal.

Jindřich Setikovský, asistent trenéra Vrchlabí: „Sehráli jsme dva vyrovnané zápasy. V sobotu už to v jednu chvíli vypadalo beznadějně, ale obrovskou bojovností, zjednodušením hry a tlakem do brány jsme nakonec vyválčili prodloužení. Během dvou utkání nám rozhodčí neuznali dva regulérní góly. Jsem strašně rád, že jsme to nakonec zvládli a jednou vyhráli."

Další výsledky osmifinále

Kadaň - Tábor 7:4 (2:2, 2:0, 3:2). Branky: 8. Ton, 14. Tsyganov, 22. Freiberg, 23. Charousek, 42. Ton, 45. Freiberg, 55. Zmeškal - 6. Červený, 11. Kocar, 43. Hanzal, 53. Štrba

Jihlava - Havlíčkův Brod 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0). Branky: 19. Bezděk, 20. Zeman - 11. Šulc), 36. Knotek, rozhodující nájezd Třetina

Znojmo - Benátky 3:1 (1:0, 2:1, 0:0). Branky: 13. Kolafa, 26. Štrach, 35. Haman - 32. Bárta