V utkání předvedl třiatřicet zákroků. V klíčové okamžiku úspěšně čelil trestnému střílení Červenky. V závěru třetí třetiny ustál i tlak ze slávistických přesilovek pět na tři a čtyři na tři.

„Klidně tam můžete napsat, že chytal dobře,“ prohodil k třiadvacetiletému brankáři jeho zkušenější parťák Radovan Biegl, když kolem něj procházel v době, kdy Deníku poskytoval rozhovor. Nezbývá s ním nic jiného než souhlasit.

Petře, vychytal jste vítězství proti Slavii…
Je to paráda. Mám z toho velkou radost a jsem rád, že se to povedlo.

Proč to podle vás Vrchlabí opět vyšlo a Slavia po loňské porážce 2:3 i podruhé z Krkonoš odjela s nepořízenou?
Asi proto, že jsme dali víc gólů. (usměje se) Ne, teď vážně. Hráli jsme na doraz, proti Slavii se chce každý vytáhnout. Myslím, že jsme si vítězství vybojovali. Kluci to vybojovali.

Ale. Nebuďte tak skromný. I vy jste si v zápase docela zachytal, ne?
To jo, ale po první třetině jsem byl zralý na ručník. Dostal jsem tři góly, což mi na psychice moc nepřidalo.

Počkejte. Vždyť jste přeci všechny tři branky inkasoval z přesilových her soupeře…
Jasný, ale pořád jsou to tři góly. Když brankář za dvacet minut dostane tři góly, jakýkoliv, je to prostě naprd. Po první třetině jsme se však o tom v kabině s Bajglem (Bieglem) pobavili. Rozebrali jsme si to a řekl mi, že nemá smysl koukat se za sebe. Tak jsem se soustředil na zbytek utkání a
nakonec to bylo dobrý.

Trenér Slavie Růžička označil za rozhodující moment neproměněné trestné střílení? Vy versus Červenka. Přibližte nám ten souboj?
(usměje se) Je to pan hráč. Říkal jsem si, že nemám co ztratit, že budu stát a třeba mě trefí. Snažil jsem se ho vybruslit, kam až to šlo. Když se dostal do úhlu a vystřelil, v první chvíli jsem se lekl, že si tam ještě nějaké místečko najde. Naštěstí nenašel a dal to nad.

Byl to váš nejdůležitější zákrok v zápase nebo byste si vybral jiný?
Pro mě měl zásadní význam už ten ze začátku druhé třetiny, kdy někdo střílel z mezi kruhů. Tím zákrokem jsem se totiž po té první třetině zase chytil, víc jsem si věřil a začalo mi to jít. Pak dál už se to jen nabalovalo a bylo to lepší a lepší.

Ukázal vám tento zápas, že výkonnost týmu jde nahoru?

Asi ano. I když pořád je to příprava a na takového soupeře se vyhecujete a podáte výkon, který byste třeba jindy nepodali. Každopádně kluci určitě hráli perfektně a lidem se hokej musel líbit.

Více o utkání Vrchlabí - Slavia Praha najdete ZDE.