Podepsal jste dlouhou smlouvu na čtyři roky. Proč jste se tak rozhodl?
V Hradci jsme s rodinou byli maximálně spokojení. Navíc v klubu je nastavená koncepce tak, aby se zvedl pohár a já chci být toho součástí, proto rozmezí čtyř let. Věřím ale, že ten pohár zvedneme dřív.

Jak probíhala jednání s Mountfieldem?
Dohoda se tvořila od konce minulé sezony. Na podmínkách jsme se domluvili rychle, ale ještě jsem zvažoval odchod do zahraničí, proto se vše táhlo až doteď. Jsem rád, že jsem zase součástí Hradce a rozhodně toho nelituju.

Měl jste i další nabídky, konkrétně z extraligy?
Nabídky byly, ale byl jsem rozhodnutý vrátit se do Hradce a nic jiného jsem neřešil.

Přišel jste v polovině letní přípravy. Jak budevypadat váš další tréninkový program?
Dal jsem si delší pauzu. Chtěl jsem, aby se tělo zregenerovalo a psychicky jsem si odpočinul, protože minulá sezona byla hodně náročná. Po dovolené trénuju v kuse. Přestávku už si teď nedám, což je tady před vstupem na led zvykem. Já už budu trénovat až do začátku sezony.

Jste čerstvým otcem. Máte myšlenky na trénink?
(úsměv) Přiznám se, že radši bych byl pořád s malou… Trénuji dopoledne, musím udělat práci, jaká je potřeba. Odpoledne jsem s dcerkou, večer mě pak čeká bazén nebo nějaká procházka.

V Hradci se zabydlíte rychle, že?
Manželka je zde taky spokojená. Nyní si hledáme bydlení, poptávám se známých a kamarádů. Věřím, že brzy něco najdu. Je tady spoustu hezkých míst. Těším se i na kluky. Věřím, že nám to spolu všem půjde, že zažijeme radost na ledě i v kabině.

Co byste vzkázal fanouškům?
Ať nám přijdou fandit. Budeme rádi za jejich podporu a budeme se snažit jim udělat radost.

Rudolf Červený.
Staronová posila! Červený se vrací do Hradce