HC Lomnice – HC Frýdlant 9:6 (3:2, 3:3, 3:1)

V 9. minutě se domácí ujali vedení překvapivou střelou Radka Hrabala. Krátce poté byl však vyloučen Karásek a hosté přesilovku využili. Záhy oba týmy měnily stav znovu v přesilových hrách. Třetina skončila 3:2 ve prospěch lomnických hokejistů.

Ve druhé třetině se domácí dostali do vedení o dva góly, ale Frýdlant nic nevzdával a opět vyrovnal na 5:5. Na konci třetiny přinesl radost domácím šťastnou trefou Berka.

Ve třetí části se ve skrumáži prosadil Syrovátka a důležitý moment přišel, když brankář Skákalík lapil trestné střílení. Domácí poté zodpovědně hlídali střední pásmo a klid na jejich hokejky přinesla kombinace Martince se Syrovátkou, kterou zakončil Dolenský. Po dalších dvou zásazích na obou stranách se konečné skóre zastavilo na 15 gólech.

Branky: 9. Hrabal (Zeman), 11. Hrabal (Berka, Zeman), 18. Hrabal (Zeman), 25. Berka, 27. Martinec (Dolenský), 39. Berka (Zeman), 45. Syrovátka (Němec), 57. Dolenský (Martinec, Syrovátka), 59. Semecký (Němec) – 10. Hodač (Šír, Peřina J.), 18. Vološín (Mikan), 25. P. Peřina (Stříteský), 30. J. Peřina (Pešek), 33. Stříteský (Vološín), 60. Stříteský (Vološín, Pešek). Rozhodčí: Daněk – Hanzlík, Bosák. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:3. Oslabení: 0:0. Diváků: 160. Střely na branku: 43:32.

Sestava HC Lomnice: Skákalík – Bartoš, Karásek, Kožnar, Čičmanec, Abrahám, Vágenknecht – Zeman, Hrabal, Berka, Syrovátka, Němec, Semecký, Dolenský, Martinec, Majdič. Trenéři: Matis, Novák.

Další zápasy 1. kola: VTJ Liberec – Jičín 8:5 (branky Šnajdr 2, Herda 2, Jágr, Mýto, Holata, Horáček – Pletka 2, Franc 2, Mizera), PSK Liberec – Varnsdorf – hosté se nedostavili k utkání.

Příští kolo: Neděle 25.10.: PSK Liberec – VTJ Liberec, Lomnice – Varnsdorf, Jičín – Frýdlant (17. 11.).