Hosté si znovu připsali pět inkasovaných branek. Se stejným balíkem od svěřenců trenéra Pavla Biegla odcházeli z každého z pěti letošních utkání.

Vrchlabí - Řisuty 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Do Elektromont arény si tentokrát našlo cestu téměř tisíc diváků. Ti toužili po vítězství, které by hráče v modrobílých dresech posunulo blíž postupu do čtvrtfinále. A dočkali se.

Ačkoliv začali lépe hosté, za které se v 11. minutě prosadil Záleský, odcházeli do kabin k první přestávce veselejší hráči Vrchlabí. Na dvě branky jim totiž nakonec stačilo pouhých jednačtyřicet vteřin v 19. minutě, během níž byly misky vah ve skóre převáženy.

A když pak hostům náramně vyšel vstup do druhé třetiny, bylo takřka rozhodnuto. Ve 22. minutě totiž na 3:1 upravil Gengel, o minutu později se prosadil Fořt a brankový rozdíl se už z prohloubil do třígólové hlubiny. Za Jeschkeho záda se sice dostala posléze rána Kose od modré čáry, Vrchlabí už ale soupeře do kontaktu nepustilo.

Hosté totiž trpěli nedisciplinovaností a puk si z jejich čepelí už cestu do sítě nenašel.

A tak aby byla dovršena pětigólová tradice, trefil se v závěru už jen podruhé v zápase Bláha a stanovil konečný účet duel na 5:2 pro domácí.

„Úvod byl opatrný z obou stran. Zbytečně inkasovaný gól nás paradoxně nakopl a zvýšené úsilí bylo po zásluze odměněno. Pak už se zápas odvíjel v náš prospěch, škoda neproměněných šancí, mohli jsme rozhodnout dříve. Pouze v krátkých intervalech jsme vypadli z role. V závěru nás sice soupeř dostal pod tlak, ale druhý bod jsme si vzít už nenechali. Na to si v pondělí musíme dát pozor. Koncentrace musí být po celých 60 minut," řekl k zápasu trenér Vrchlabí Pavel Biegl.

Fakta branky a nahrávky: 19. M. Filip (Hamerský), 19. Bláha, 22. Gengel (Klement), 23. Fořt (Jakubec, M. Filip), 55. Bláha (Klement) 11. Záleský (Kraus), 31. Kos (Vlček). Rozhodčí: Horynek, Weinfurter Potůček, Tasch. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 950. HC Stadion Vrchlabí: Jeschke - Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Koláž, Lenoch, Pulec, Provazník - Jakubec, M. Filip, Fořt, Jirků, D. Filip, Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Marek.

Ostatní zápasy: Žďár n. S. - Děčín 6:2 (stav série 2:1), Kobra Praha - Klášterec n. O. 4:3 v prodloužení (stav série 1:2), Mor. Budějovice -Nymburk 1:4 (stav série 2:1), Pelhřimov - Jablonec n. N. 5:3 (stav série 2:1), Sokolov - Bílina 7:1 (konečný stav série 3:0), Tábor - Klatovy 6:1 (konečný stav série 3:0), Kolín - J. Hradec 5:2 (konečný stav série 3:0).