Sobotní výhrou 5:3 nad Chebem přerušili hokejisté Hronova jedenáct (!) kol trvající sérii porážek. Nyní, čtyři dny po důležitém triumfu, přidali další výhru, tentokrát v hale jabloneckých Vlků. Poprvé v sezoně tak dokázal Wikov zvítězit ve dvou duelech v řadě.

Hokejisté Hronova mohou slavit. Po dlouhé pauze si do druholigové tabulky připsali cenné mistrovské body.
Hrozivá série porážek ukončena. Hronov přehrál soka z Chebu, rozhodl Bačkovský

II. liga Západ, část poražených – 6. kolo

Jablonec n. N. – Hronov 1:6

Hronovští cestovali na severočeský led s vidinou naděje, že se nejbližšímu konkurentovi v boji o předposlední místo (v případě vítězství) přiblíží na rozdíl pouhých tří bodů. A povedlo se. Wikov sehrál v hale Vlků skvělou partii a výhrou 6:1 navázal na úspěch z 8. prosince 2022, kdy doma stejného soka přestřílel 8:5.

Hokejisté HronovaHokejisté HronovaZdroj: Zdeněk ŠulcLépe přitom duel odstartovali domácí, když v polovině 8. minutě sehrála krásnou akci dvojice Brokeš – Špaček a druhý jmenovaný otevřel střelecký účet zápasu. Uběhlo pouhých 65 vteřin a už bylo srovnáno. Hosté obrali soupeře o puk v jeho obranném pásmu a práci Štrombacha dokonal zakončující Poppel.

Za 15 vteřin fauloval Salnikov a Wikov musel do čtyř. V oslabení ale předvedl velkou parádu gólman Tichý, jenž pohotově vyslal do brejku Poppela a střelec první hronovské branky opět nezaváhal.

Stav 1:2 vydržel na světelné tabuli až do 34. minuty. V době, kdy hráli hosté přesilovou hru, stačilo jim pouhých 18 vteřin, aby od modré vypálil Amirov a před Jelínkem puk tečoval Subbotin – 1:3.

Záhy hosté přežili minutové oslabení tří proti pěti a když tři vteřiny před koncem třetiny sami využili přesilovku skrytou ranou Putze, šlo se jim do kabin velmi příjemně.

Hned může být na střídačce vrchlabského Stadionu lepší nálada. Horalé uspěli na ledě Mostu, kde vyhráli 5:2.
Šňůra porážek zastavena. Horalé se po úspěchu v Mostu vrací na šestou příčku

V závěrečné dvacetiminutovce už se domácí na zvrat nezmohli, při power-play naopak přidal pátý hronovský gól Pavelka a v čase 59:32 uzavřel stav na konečných 1:6 Salnikov.

Fakta – branky a nahrávky: 8. Špaček (Brokeš, Foerster) – 9. Poppel (Štrombach), 10. Poppel (Tichý), 34. Subbotin (Amirov, Matouš), 40. Putz (Hovsepyan, D. Voňka), 59. Pavelka (D. Voňka), 60. Salnikov (D. Voňka, Putz). Rozhodčí: Šmika – Kučera, Hlinka. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 102.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Horák) – Kollert, Abraham, Duschka, Starý, Koutecký, Meisel, Had, Pavlů – Jursa, Špaček, Švík, Maďar, Strnad, Dospěl, Brokeš, Kačírek, Foerster, Bouřil. HC Wikov Hronov: Tichý (Lequin) – Salnikov, D. Voňka, Pavelka, Zachariáš, Amirov – Zámečník, Bondar, Poppel, Štrombach, Przybyla, Bačkovský, Putz, Subbotin, Akhmetianov, Hovsepyan, Matouš.

Další výsledky 6. kola: Děčín – Benátky nad Jizerou 3:5, Klatovy – Cheb 0:5, Řisuty – Písek 1:2pp.

16. Hronov 36 5 1 2 28 99:224 19

Program 7. kola – sobota 15.00: Benátky nad Jizerou – Řisuty. 17.00: Hronov – Klatovy, Písek – Děčín. 18.00: Cheb – Jablonec nad Nisou.