Do nového roku vstoupila o víkendu nejvyšší hokejová soutěž Libereckého kraje a hned na úvod její fanoušci zaregistrovali změnu na postup lídra tabulky. Po porážce v České Lípě nejvyšší post opustili hráči Lomnice, jejichž zakolísání naplno využil rival z Turnova.

Čím více se blíží konec základní části, tím zapeklitější je situace na čele tabulky. O nejvýhodnější pozici před vyřazovací části to bude ještě pořádná mela. Vždyť čtvrtou Českou Lípu momentálně od prvního Turnova dělí pouhopouhé čtyři body!

Turnov – Frýdlant 5:4 (1:0, 3:2, 1:2)

Fakta – branky a asistence: 17. Zbroj (Hanuš), 29. Isach (Šuráň, P. Zákoutský), 32. Maděra, 38. Hujer (Dvořák), 55. Jan Zákoutský (Jágr) – 26. Janda (Vondráček), 37. Kotrč (Velechovský), 58. Smetaník (Arlt, Kolmann), 60. Kotrč (Smetaník). Rozhodčí: Novák – Serbus, Hanzlík. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 246. HC Turnov 1931: D. Kysilka – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, M. Kysilka, Zbroj, Šuráň – P. Zákoutský, Maděra, Isach – Hanuš, Jágr, Duda – Hujer, Dvořák, Jiří Šimůnek.

V prosinci Turnovští na domácím ledě prohospodařili čtyřbrankový náskok proti České Lípě, kterou následně porazili 6:5 až gólem Dudy v prodloužení.

Jinak ale na svém stadionu žádný další bod neztratili a v bilanci pokračovali také v souboji proti Frýdlantu. Favorit v utkání neustále vedl, pět minut před koncem zvyšoval Jan Zákoutský dokonce už na 5:2.
V úplném závěru ještě Frýdlant snížil na jednobrankový rozdíl, na víc už ale hostům nezbyl čas.

Česká Lípa – Lomnice 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Fakta – branky a asistence: 25. Bulva (Preussler, Bauer), 36. Bauer (Dvořák), 37. Preussler, 48. Preussler (Dvořák), 54. Bauer – 16. Lemfeld (Kuch, Knap), 25. Knap (Kalfiřt). Rozhodčí: Mizera – Pevný, Mizera. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 188. Hokejový klub Lomnice nad Popelkou: Dulák – Sehnoutek, Vl. Martinec, Špaček, Kuch, Kinčl – Lemfeld, Junek, David Knap – L. Syrovátka, Mizera, Drahoňovský – Kotula, Rutkovský, Kalfiřt – Rudiš.

V neděli 29. října lomničtí hokejisté prohráli v České Lípě 4:7, od té doby ale přičítali pouze výhry. Stihli jich osm, V tabulce se posunuli do čela tabulky, nyní se ale na českolipský led vrátili.

A právě zde příjemná série skončila. Hosté sice duel skvěle zahájili, ve 25. minutě David Knap zvyšoval už na 0:2. Pár vteřin na to ale domácí snížili, na konci prostřední části skóre zápasu otočili a v závěrečné periodě důležitou výhru zpečetili dalšími dvěma trefami.

Další výsledek 16. kola: Varnsdorf – Slavoj LB 7:8.

Zbývající program

Dohrávka 15. kola: Turnov – Lomnice (20. 1., 17.00). 17. kolo: Lomnice – Slavoj Liberec, Varnsdorf – Turnov (oba 21. 1.), Frýdlant – Česká Lípa. 18. kolo: Varnsdorf – Lomnice, Česká Lípa – Turnov, Slavoj Liberec – Frýdlant. 19. kolo: Turnov – Slavoj Liberec, Frýdlant – Lomnice, Varnsdorf – Česká Lípa. 20. kolo: Lomnice – Turnov, Slavoj Liberec – Česká Lípa, Varnsdorf – Frýdlant.