Nyní s hráčským kádrem vstoupil do nového ročníku a jistě je sám zvědav, jak nově poskládané mužstvo zvládne pátou druholigovou sezonu v řadě.

Už ve středu jste vstoupili do své páté druholigové sezony od krajského titulu. Jste spokojen s tím, jak se HC Trutnov ve II. lize dlouhodobě prezentuje?
Hned na úvod ‘záludná‘ otázka. Nejde říct, že jsme úplně spokojeni. Proto také došlo ke spoustě změn. Od letošní sezony je posíleno vedení, změnil se realizační tým, posílilo se mužstvo. Všechny změny vedou stále a pořád ke zlepšení veškeré práce v našem klubu. Musím také zmínit, že vedení klubu, které je nově desetičlenné a je rozděleno na tři úseky, pracuje zcela zdarma a ve svém volném čase.

Jak byste zhodnotil letní přípravu a jaké si v novém ročníku kladete cíle?
Letní přípravu měli hráči individuální a sešli jsme se společně až na ledě 27. července. Hráči prošli testováním jejich fyzické kondice (VO2max testy) a až na výjimky jsme spokojení. Teď ladíme veškeré nedostatky jak ve fyzičce, tak i ve hře. Přípravu na ledě hodnotím pozitivně, podařilo se nám ustálit sestavu, najít vhodné doplnění a přípravné zápasy nám ukázaly, na čem musíme ještě pracovat. Do sezony jdemes tím, že chceme postoupit do druhého kola play off. To je náš jediný sportovní cíl.

ONDŘEJ POULOdchovanec Trutnova a nyní sportovní manažer klubu. Navíc i asistent trenéra. Dlouhá léta nastupoval coby obránce v A týmu, po loňské sezoně se ale rozhodl ukončit kariéru. Důvodem byla častá zranění. Ve druhé lize odehrál146 utkání, během nichž vstřelil 8 branek a na dalších 32 přihrál.

Potěšitelným faktem je, že ve druhé lize působí hned tři podkrkonošské kluby. Nešlo si nevšimnout poměrně výrazných obměnkádrů. Kde podle vás posílili nejvíc?
Už jsem to zmiňoval v jednom rozhovoru. Není důležité přivést deset nových hráčů. Je důležité přivést deset nových posil. My jsme hledali konkrétní hráče a oproti Dvoru i Vrchlabí máme svoje kvalitní odchovance. Co kde sehnal soupeř, to není naše starost. V přípravě jsme oba naše rivaly porazili, takže určitě je hratelný každý soupeř.

Nedílnou součástí hlavně zmiňovaných oddílů v regionu jsou diváci. Jak byste popsal vztah právě vašeho klubu s fanoušky?
Od letoška jsme s fanoušky začali více komunikovat – a to především s našimi Ultras. Co se v klubu stane, vědí hned z první ruky od nás. Neexistuje, abychom něco před nimi tajili. To tady dělat nechceme a schovávat se za otřepané fráze také ne. Posílili jsme sociální sítě a nově také máme Instagram. Informovanost je tedy pro fanoušky velká. Když se podívám třeba na naše okolí, tak v tomto ohledu jsme o parník vpředu. Snažíme se opravdu dělat maximum. A pokud fanoušci chtějí něco vědět, můžou za námi přijít a zeptat se. Nikdo v klubu s tím problém nemá, ba naopak.

Vy sám jste ještě loni ve druhé lize za Trutnov nastupoval. Co vás vedlo k ukončení kariéry?
Nebyla snad sezona, kdy bych nebyl zraněný. Vloni do toho přišly ještě problémy v mém osobním životě a přestal jsem mít do hokeje chuť. Takže jsem se rozhodl skončit. Ze sportu jsem ale úplně nevypadl, jelikož hraji inline hokej, ve kterém nastupuji v dresu německého Mannheimu v nejvyšší soutěži v Německu. U mužstva jsem nakonec i jako asistent trenéra, takže kontakt s ledem a s klukama jsem neztratil. Funguje nám to, máme z toho všichni dobrý pocit.

Vedle A mužstva budete mít na krajské úrovni ještě rezervní tým. Dá se oproti loňsku očekávat nějaká provázanost mezi oběma týmy?
Co se týče naší vzájemné spolupráce, tak je to jednoduché. Odevzdali jsme nyní soupisku A mužstva, která čítá 11 jmen (10+1). Zbytek kádru bude střídavě nastupovat za A tým a také za B tým. Jedná se především o hráče mladé a o odchovance. Chceme zlepšit kvalitu hráčů, a to uděláme jedině tím, že budou hrát víc. Kdo nedostane velkou porci času na ledě v áčku, dostane jí v béčku. Naopak s námi od léta trénoval Lukáš Gabriel, který nastupoval v loňské sezoně za B tým a ejhle… najednou je to platný hráč pro druhou ligu. Takže kdokoliv z béčka má také šanci se dostat nahoru.

Hokejový duel 2. ligy Trutnov - Letňany (3:2).
Trutnov i Vrchlabí začaly druhou ligu vítězně. Rozhodly posily

Přípravné období jste zakončili výhrou v derby na ledě Vrchlabí. Jak moc může tým takový výsledek povzbudit?
Ten výsledek určitě kluky, ale i nás jako vedení a realizační tým, nakopne. Je to vše závislé na tom, že každý musí dělat to, co se po něm chce. Ukázali jsme, že jsme schopní hrát s každým a porazit i silné Vrchlabí. Určitě nejdeme do sezony s nějakým strachem. Vůbec ne. Každý v klubu je odhodlaný vyhrávat.

Hrací systém druhé ligy doznal v létě patřičných změn. Vnímáte je vy osobně pozitivně nebo naopak?
Určitě jsou to pozitivní změny. Měly ale nastat už dávno. Díky Bohu si kluby spočítaly, kolik je stojí doprava, kolik je stojí tohle a tamto, a došly k závěru, že je tento model nejlepší. Já si to chválím, chtěli jsme ho už před třemi lety.

Koho považujete za největšího favorita skupiny Střed, ve které figuruje sedmička mužstev?
Těžké někoho favorizovat. Silný bude určitě Jablonec, jako každý rok. Naše skupina ale nemá bohužel žádného slabšího soupeře. Kdybych mohl favorizovat někoho na postup do I. ligy, tak to bude jednoznačně Sokolov a Hodonín. Z naší skupiny bych nikoho na postup netipoval.

Zpátky u hokeje. Petr Dědek opustil v roce 2011 pozici majitele hokejového klubu ve Vrchlabí 
a začal se výrazně angažovat v golfu. S jeho návratem rostou  vrchlabské ambice.
Dědek chce Vrchlabí vytáhnout. Nikdo nemá vyšší ambice než my, říká