Místní hokejisté o víkendu měli v kalendáři sehrání jediného zápasu. Vyrazili na kluziště pražské Zbraslavi, která sice loňský ročník Pražského přeboru ovládla, ale letos po kompletní přestavbě kádru podává prachbídné výkony. Lomnice byla velkým favoritem a ambice také bez větších problémů potvrdila.

Zbraslav – Lomnice n. P. 3:8 (0:1, 1:5, 2:2)

Zápas začal trochu vlažně. V první třetině padl jediný gól, hned druhá dvacetiminutovka všechny případné obavy Lomnice o výsledek rozprášila. Tentokrát exceloval hlavně druhý útok. Martin Vašek už ve 28. minutě dovršil svůj osmý letošní hattrick, ke kterému přidal dvě asistence. Jaroslav Kedršt se sice trefil „jen" jednou, ale hned čtyřikrát má ve statistikách zapsánu přihrávku. V poslední periodě pak hráči mohli opět částečně polevit v aktivitě, výsledek 8:3 ale jasně dokumentuje rozložení sil na ledě.

Nepříjemnou kaňkou utkání bylo zranění obránce Kinčla, který po úderu na hlavu musel být převezen do nemocnice. Jeho stav ale podle posledních zpráv není nijak vážný. „V první třetině jsme hráli sice pozorně, ale nijak aktivně v útočném pásmu. Do druhé jsme vstoupili lépe a utkání rozhodli. Sehráli jsme ale těžký zápas, soupeř hodně dohrával souboje a nic nedal zadarmo. Důležitý byl šestý gól," řekl k zápasu hlavní trenér HC Lomnice nad Popelkou Martin Knap.

Tří bodů si kouč cenil i proto, že se všem mužstvům zisky ze základní části přenáší do části finálové. Lomnice ve skupině o 1. – 4. místo sehraje celkem šest utkání. Třikrát se představí doma, třikrát na ledě soka. Tyto duely definitivně rozhodnou o držiteli krajského titulu.

„Hodně se těšíme. Budou to velmi kvalitní zápasy, všichni soupeři jsou hodně hokejoví. Snad jen Roudnice v poslední době nemá výsledky, ale jak Hvězda, tak Letňany budou těžkými soky," řekl Knap.
Osmnáctizápasovou základní část lomničtí hokejisté zvládli s bravurou. Jedinou porážku pojizerským hokejistům přichystaly Letňany. Další dvě ztráty vyplynuly z remízových soubojů s Hvězdou Praha. Jinak modrobílí jen vyhrávali.

„Celé mužstvo pracuje velmi dobře. Úspěch vidím hlavně ve vyrovnanosti pětek, kdy dokážeme měnit rytmus hry. Nyní máme nejvyšší cíle, chceme dopadnout co nejlépe, ale tři mužstva jsou opravdu hodně vyrovnaná. Bude záležet na každém zápase, na soupiskách, na zraněních. Každá maličkost teď bude hrát svou roli," ví hlavní trenér Lomnice nad Popelkou.

Jeho tým vstoupí do finálové části ročníku Přeboru Prahy v sobotu 18. ledna, kdy zajíždí na led Letňan.

Fakta – branky a nahrávky: 23. Šohaj, 51. Grill (Pandelides), 52. Sedliský – 14. Vašek (Kedršt, Lemfeld), 21. Rudiš, 22. Vašek (Kedršt), 24. Lemfeld (Kedršt, Vašek), 28. Vašek (Kedršt, Lemfeld), 29. Maryška, 55. Kedršt (Vašek), 59. Maryška (Lacek). Roz.: Nehlášen. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 53. HC Lomnice nad Popelkou: Vinklář (31. Skákalík) – Kuch, Vágenknecht, Martinec, Lacek, Sehnoutek, Kinčl – Špaček, Rudiš, J. Syrovátka – Vašek, Kedršt, Lemfeld – L. Syrovátka, Maryška, Karásek.

Ostatní zápasy: Roudnice nad Labem – Hvězda Praha 1:9 (0:2, 1:4, 0:3), Kobra Praha B – Olympik Praha 6:4 (1:1, 3:2, 2:1), Letňany – Bohemians Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1), Louny – Žižkov Praha 13:2 (4:1, 6:1, 2:0).

PŘEBOR LIBERECKÉHO KRAJE

Lomnice měla volný los, a tak jen zpovzdálí sledovala výsledky soupeřů.

Víkendové zápasy: VTJ Liberec – Frýdlant 13:3 (3:0, 5:0, 5:3), PSK Liberec – HC Česká Lípa 6:7 po prodloužení.