Ošklivou nulu na kontě vymazala bodem se Zlínem, v úterý dokonce zvítězila v Třinci a včera přidala další úspěch se Znojmem (2:0).
Proto rychle zapomeňte na snadnou nedělní procházku za výhrou, favorita z Pardubic nečeká lehká práce.

Do bitvy však Moeller půjde s vědomím, že v Tesla Areně sehrál kvalitní a rovnocennou partii s nadupanou Spartou. Do pardubického měšce mohlo spadnout i výraznější bodové ohodnocení. Vždyť Východočeši vedli 3:2 ještě deset minut před koncem.

„Bod bereme, ale tentokrát jich mohlo být víc,“ litoval pardubický útočník Jan Kolář, který v 57. minutě po dvou sparťanských gólech nakonec vyrovnal na 4:4.

„I když Sparta otočila výsledek, tak jsem stále věřil. Musíte, nic jiného vám ani nezbývá,“ řekl. V nájezdech pak uspěl holešovický celek.

Pardubice tak dovednostní disciplínu nezvládly už podruhé v sezoně. „Nemáme vyložené exekutory, kteří by měli vysokou úspěšnost a mohli jsme se na ně spolehnout. Proto se snažíme spektrum střelců rozšířit a specialisty hledat,“ míní pardubický trenér Václav Sýkora.

Ten doufá, že zítra proti Mladé Boleslavi to nebude potřeba a jeho tým si s novicem poradí v základní hrací době. „Soupeř není žádný vyjukaný nováček. V kádru má spoustu hráčů s bohatými zkušenostmi.“ Boleslavským koučem je Jiří Šejba, jenž ještě v minulém ročníku stál právě na střídačce Pardubic. „Je jasné, že naše hráče dobře zná, ale to rozhodující se stejně odehrává na ledě,“ myslí si Sýkora.

V obou týmech se zkraje sezony objevili noví a především překvapiví střelci. Jan Starý a Roman Tomas. Prvně jmenovaný skóroval už pětkrát, mladoboleslavský forvard čtyřikrát. Kdo z nich bude mít přesnější mušku, může svoje mužstvo nasměrovat k výhře.