SK Kadaň – Vrchlabí 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)

Zápas přitom začal klidně. První třetina byla hokejově vyrovnaná, také stav byl nerozhodný. Horalům se nepodařilo proměnit několik gólových příležitostí, když místo střely ukvapeně volili nahrávku a puk místo v brance končil v rohu kluziště.

„Do druhé třetiny jsme chtěli hru zjednodušit, cpát se do brány a hodně střílet místo nahrávek,“ řekl hlavní trenér HC Vrchlabí Josef Řeháček.

Hráči si na jeho slova vzpomněli hned v úvodu 2. třetiny, kdy se v přesilové hře prosadil Matějíček. V té době již HC Vrchlabí jasně na ledě dominovalo. Do konce druhé části přidali podkrkonošští hráči další tři branky a o zápase bylo rozhodnuto.

„Třetí třetinu však nemá cenu komentovat. To, co se dělo, nemá s hokejem nic společného. Soupeř prohru neunesl a zkoušel naše hráče vyprovokovat. Vůbec ho nezajímal puk, ale jen to, jak vyprovokovat šarvátku,“ dodal Řeháček. Před koncem se proto oba trenéři s rozhodčími domluvili na předčasném ukončení zápasu. Časomíra se tedy nedostala dále než k času 57:36.

Další přípravný zápas čeká na hokejisty HC Vrchlabí už dnes. Na domácím ledě se utkají od 18 hodin s Litoměřicemi.

Fakta – branky a nahrávky: 22. Matějíček (Chaloupka, Kubeš), 23. Poživil (Filip, Pácal), 35. Látal (Hubáček), 36. Andres (Drábek, Poskočil). Vyloučení: 12:12, navíc Mikšovic, Balázs 10 minut, Kadlec, Žižka a Rohan 5 + OK (všichni KAD), Matějíček, Bláha 5 + OK. Využití: 0:1. Diváci: 100. HC Vrchlabí: Koutský – Pácal, Beňa, Chaloupka, Bendík, Poživil, Hanzl, Matějíček, Poskočil, Beck, Tvrdek, Hubáček, Kubeš, Bakrlík, Andres, Látal, Bezouška, Saidl, Bláha, Filip, Drábek.