NOVINKA: Po Růžičkovi převezme hokejisty Slavie trenér Lubina

Staronového reprezentačního kouče Vladimíra Růžičku nahradí ve funkci trenéra hokejistů Slavie Ladislav Lubina. Jeho asistentem bude Josef Beránek. Pro Lubinu to bude teprve druhé extraligové angažmá v roli hlavního kouče, před třemi roky vedl v závěru sezony Kometu Brno.

Zatímco ve Společenském centu Uffo bude dnes večer roztáčet svoji show kapela Kryštof, o kus dál ve stejnou dobu rozjedou koncert bubeníci orchestru trutnovských hokejových fanoušků. Právě je budou hodně potřebovat hráči HC BAK, kteří v předkole baráže o druhou ligu vyzvou vysoce kvalitního soupeře z jihu Čech.

V Pro Hockey aréně se od 18 hodin představí podkrkonošské hokejové obci nepříliš známý tým HC David Servis České Budějovice. Ač název klubu milovníkům hokeje příliš neříká, hráči, jimiž trutnovský soupeř disponuje, jsou protřelými mazáky.

Brankář Josef Kučera, obránce František Bombic, ale také útočníci Luboš Rob, Jiří Hanzal či Roman Šulčík, to jsou jména, která fandové rozhodně už někdy slyšeli. Hvězdnou sestavou ale oplývají i domácí a právě ti se dnes pokusí o úvodní důležitou výhru. Odveta je na programu v sobotu na ledě soupeře a jen vítěz se poté postaví Milevsku v pravé bitvě o druhou ligu.

Dračí cesta do baráže

KLH – základní část
2. místo 22 0 6  136:63 63 bodů

KLH – semifinále
Trutnov – Nové Město2:1 a 6:1

KLH – finále
Náchod – Trutnov 1:4 a 0:2

Kvalifikace o baráž
Hvězda Praha – Trutnov 1:3 a 3:3

VČ Superpohár (neměl vliv)
Trutnov – Světlá n. S. 10:4 a 1:3

.. na večerní zápas zve útočník Trutnova Tomáš Veselý

„Jihočeši by nemuseli bruslit jako Hvězda"

Tradičně patří k hráčům, kteří kanadské body sbírají jako na běžícím páse. Dvaadvacetiletý trutnovský útočník TOMÁŠ VESELÝ nebude v sestavě draků chybět ani dnes večer a každý fanoušek týmu si jednou věcí může být jistý: pro úspěch svých barev, stejně jako každý jeho spoluhráč, udělá maximum.

Čeká vás další vrchol sezony. Co vám stihli trenéři o večerním soupeři prozradit?
Trenéři nám řekli, že budeme muset hrát ze zabezpečené obrany a čekat na jejich chyby. Jinak nic moc jiného o nich nevíme, jen co jsme pochytili na internetu.

Sestava Jihočechů je nabitá protřelými mazáky. To je rozdíl oproti mladému týmu pražské Hvězdy, viďte?
Určitě tam máji hodně zkušených hráčů, kteří hráli extraligu a budou mít tudíž spoustu zkušeností oproti Hvězdě. Ta zase hodně bruslila, takže by Jihočeši tolik bruslit nemuseli (úsměv).

Nemrzí vás trochu, že úvodní utkání hrajete doma a rozhodne se tedy až v sobotu na ledě soupeře?
Určitě je lepší začínat venku, ale jsme s tím seznámeni. Bereme to tak, že musíme vyhrát, abychom do Budějovic jeli s co nejlepší pozicí pro odvetu. Tam bychom to pak museli ubojovat. Chceme si zajistit poslední krok do druhé ligy.

Co byste rád vzkázal fanouškům, jejichž podporu večer budete potřebovat?
Naši příznivci jsou skvělí a fandí nám po celou sezonu. Rád bych je pozval na pěkný hokej se spoustou gólu, aby nám pomohli k vítěznému konci. Věřím, že s jejich pomocí budou naše šance ještě vyšší.