Na ledě se soupeřům herně vyrovnali, v koncovce ale propadli. Řeč je o hokejistech Vrchlabí a Trutnova, kteří v sobotu neodehráli špatné partie, rozhodovala ale produktivita. Pouhé dva vstřelené góly na body nestačily, a tak si museli podkrkonošští rivalové místo vylepšení stávajících pozic nechat zajít chuť.

II. liga

Kolín – Vrchlabí 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Fakta – branky a asistence: 23. Kadlec (Jankovský), 24. Morkes (Jankovský), 46. Jankovský (Morkes, Kulhánek), 52. Kadlec (Barták, Hanzl), 59. Zumr – 43. Urban (Fořt), 59. Lenoch (Matějka). Rozhodčí: Bejček – Laczko, Urubčík. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 840. HC Stadion Vrchlabí: Neužil – Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Hlaváč – Jakubec, Filip, Vlach – Jirků, Bláha A, Krsek – Matějka, Urban, Fořt – Kerekanič, Srnský.

Plánovaný hit 32. kola II. ligy mezi Sokolovem a pražskou Kobrou odložila marodka hostů, a tak se sobotním šlágrem rázem stalo utkání čtvrtého celku tabulky s pátým. Vrchlabští do Kolína přijeli s vědomím, že pokud chtějí ještě myslet na konečnou čtvrtou příčku (zajišťuje pro případné čtvrtfinále výhodu startu v domácím prostředí – pozn. aut.), musejí vyhrát za tři body.

Vědělo to i kolínské publikum, jež se s vydatnou vrchlabskou podporou v aréně sešlo v počtu 840 diváků. Ti v úvodní periodě sledovali vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, góly však oba brankáři útočníkům nepovolili ani při přesilových hrách. Na startu druhé části ale bylo vše jinak. Hned v čase 22:02 podnikli domácí rychlý výpad, na jehož konci byla umístěná střela Kadlece a první změna skóre. Posléze byl vyloučen hostující Urban a domácím stačilo deset vteřin na Morkesovo umístění puku podruhé za záda Neužila – 2:0.

Ve zbytku třetiny Vrchlabí nevyužilo krátkou výhodu dvou mužů na ledě, ale ve 43. minutě už zasloužená odměna za aktivní hru přišla. Důraz před brankou domácího Moravce prokázal Urban a kontaktním gólem vlil spoluhráčům naději – 2:1. Velká škoda, že tento stav nevydržel déle. Uplynuly totiž jen dvě a půl minuty, kdy Kozlům vrátil dvoubrankový náskok Jankovský, a když se v 52. minutě znovu prosadil Kadlec, bylo o vítězi jasno.

Přesto kouč Řeháček naordinoval týmu power-play. V ní nejprve Lechoch snížil, v pokračující hře bez brankáře ale za dalších 24 vteřin definitivně rozhodl Zumr.

Jindřichův Hradec – Trutnov 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 13. Trummer (Šperger, Novák), 17. Šesták (Šperger, Dvořák), 46. Šperger, 60. Trummer (Šperger) – 5. Luštinec (Junek), 60. Voženílek (Březina, Perutek). Rozhodčí: Jechoutek – Štětina, Klouček. Vyloučení: 6:6, navíc Procházka (Jindř. Hradec) 10 minut OT. HC BAK Trutnov: Čáp (21. Jeschke) – Souček, Dufek, Chaloupka, Voženílek, Karlík, Junek – Koutník, Janoušek, Kozák – Luštinec, Chytráček, Veselý – Zítka, Březina, Perutek.

Také na jihu Čech se sešli dva tabulkoví sousedé, takže měl duel o náboj postaráno. Na vlastním ledě Trutnov vyhrál 7:3, a tak celý tým i s fanoušky věřil, že se mu bude podobně dařit i v odvetě. Začátek tomu i nasvědčoval, už v polovině páté minuty totiž Luštinec prudkou ranou švihem trefil prostor nad lapačkou gólmana Kůdely – 0:1.

Bohužel to bylo naposledy, kdy hosté v utkání vedli. Smolnou se Trutnovským ukázala být 13. minuta, v níž domácí využili přesilovku Trummerem a za další čtyři minuty dokonale otočili skóre Čestákem – 2:1. Rázem bylo vše jinak. Škoda jen, že chvíli před koncem třetiny nevyužil sólo Luštinec a jeho tým následně ani přesilovou hru.

V prostřední části hry statistici počítali jen přibývající počet vyloučených a góly začaly padat zase až v závěru. Ve 46. minutě uklidnil domácí fanoušky Šperger, a jelikož hosté své šance zahazovali, museli si ve finiši pomoci hrou bez brankáře. V ní nejprve skórovali Jihočeši, poslední slovo ale přece jen patřilo hostům, kteří 13 vteřin před koncem upravili na 4:2 Voženílkem.

Odhad Deníku: dočkáme se dalšího El Clásica

Pouhá dvě kompletní kola zbývá odehrát v základní části II. ligy a nastává velmi aktuální otázka: na koho půjdou v osmifinále východočeští rivalové? Variant je několik, jedna se ale jeví hodně nadějně. A pro region by navíc znamenala hokejový svátek!

Nad konečnou pátou příčkou vrchlabských hokejistů už asi pochybuje málokdo. Čtvrtí po sobotní porážce horalé být ani nemohou a na šestý Jablonec čeká zatraceně těžký los na to, aby získal ještě minimálně šest bodů. Zbývá tak vyčkat, kdo skončí v tabulce dvanáctý.

Příčku, z níž pro Vrchlabí vzejde soupeř, momentálně hájí Moravské Budějovice. Dle odhadu naší redakce ale Trutnov tohoto soka přeskočí. Bílina podkrkonošskému ataku odolá a bude z toho opakování dva roky starého El Clásica, které bavilo region při finále krajské ligy.